< sekcia Šport

AUSTRALIAN OPEN: Gombos do hlavnej súťaže, ďalší traja Slováci vypadli

Na snímke Norbert Gombos. Foto: TASR Dano Veselský

Desiaty nasadený hráč si v piatkovom finále kvalifikácie poradil so Srbom Pedjom Krstinom v dvoch setoch 6:3 a 6:3.

Melbourne 17. januára (TASR) - Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do hlavnej súťaže na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne. Desiaty nasadený hráč si v piatkovom finále kvalifikácie poradil so Srbom Pedjom Krstinom v dvoch setoch 6:3 a 6:3.

Zverenec trénera Tibora Tótha hral dvadsiatudruhú grandslamovú kvalifikáciu, druhý raz sa mu podarilo postúpiť do hlavnej súťaže. Dvadsaťdeväťročný Slovák sa premiérovo prebojoval do hlavného turnaja v Melbourne. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

Pred bránami hlavnej súťaže zostal Jozef Kovalík, ktorý podľahol vo finále kvalifikácie domácemu hráčovi Maxovi Purcellovi v dvoch setoch 4:6 a 2:6.

V druhom kole kvalifikácie neuspel piaty nasadený Andrej Martin, ktorý podľahol Francúzovi Mathiasovi Bourguemu v trojsetovej bitke 6:4, 6:7 (5) a 5:7. Slovenský reprezentant viedol v treťom sete 5:4 a za stavu 40:30 mal mečbal, no nevyužil ho a napokon prehral. Do finále sa nedostal ani Filip Horanský, keď podľahol najvyššie nasadenému Dennisovi Novak z Rakúska 1:6 a 4:6.

Muži - kvalifikácia - finále:Norbert GOMBOS (10-SR) - Pedja Krstin (Srb.) 6:3, 6:3
Max Purcell - Jozef KOVALÍK (26-SR) 6:4, 6:2

Muži - kvalifikácia - 2. kolo:Mathias Bourgue (Fr.) - Andrej MARTIN (5-SR) 4:6, 7:6 (5), 7:5
Dennis Novak (1-Rak.) - Filip HORANSKÝ (SR) 6:1, 6:4