< sekcia Šport

DAVIS CUP: Gombos zdolal Jarryho, stav je nerozhodný

Na snímke slovenský tenista Norbert Gombos v zápase druhej dvojhry 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Slovensko - Čile s Nicolasom Jarrym 17. septembra 2021 v Bratislave. Foto: TASR – Pavol Zachar

Tóth v piatkovom hodnotení uviedol, že Slováci si po prvých dvoch zápasoch priali stav 1:1.

Bratislava 17. septembra (TASR) – Slovenskí tenisti hrali po úvodnom dni duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa zaslúžil líder slovenského tímu Norbert Gombos, ktorý zdolal čilskú dvojku Nicolasa Jarryho 6:3, 6:7 (5), 6:3. V prvom singli prehral daviscupový debutant Alex Molčan s Cristianom Garinom 2:6, 4:6.

Gombosovi skvele vyšiel úvod zápasu s Jarrym, keď v druhom geme prelomil podanie súpera a po potvrdení brejku si vybudoval náskok 3:0. Diváci boli svedkami rýchlych, razantných výmen od základnej čiary, obaja aktéri hrali s veľkou intenzitou. Za stavu 5:3 čelil Gombos brejkbalu, no následne získal tri fiftíny za sebou a tým aj prvý set.

V druhom dejstve Gombos za stavu 2:2 vďaka kvalitným returnom po druhý raz zobral Jarrymu servis a za stavu 5:4 išiel podávať na víťazstvo v zápase. Čiľan však aj s pomocou pásky vyrovnal na 5:5 a v dvanástom geme sa prepracoval k dvom setbalom, no Gombos ich odvrátil a vynútil si tajbrejk. V ňom viedol 3:1, Jarry však vyrovnal na 3:3 a v koncovke slávil úspech. V úvode tretieho setu odvrátil Gombos dva brejkbaly, čo ho povzbudilo. Za stavu 3:2 Jarryho brejkol a zápas už dotiahol do úspešného konca. V deviatom geme síce premrhal náskok 40:0, no napokon premenil štvrtý mečbal.
Na snímke čilský tenista Nicolas Jarry v zápase druhej dvojhry 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v tenise Slovensko - Čile s Norbertom Gombosom 17. septembra 2021 v Bratislave.
Foto: TASR - Pavol Zachar
"Začal som dobre. Na tomto povrchu som sa cítil veľmi dobre. Vnímal som veľkú podporu od divákov i od spoluhráčov v tíme. Keď som prvýkrát podával na víťazstvo, neurobil som nič zlé. Vedel som, že musím pokračovať ďalej. Sústredil som sa na moju hru. Som veľmi rád, že sa mi podarilo zápas dotiahnuť do víťazného konca, pretože úspech v druhom sete súpera nakopol," povedal Gombos pre RTVS.

Sobotňajší program otvorí o 15.30 h štvorhra, do ktorej slovenský kapitán Tibor Tóth nominoval pár Filip Polášek, Lukáš Klein, Juhoameričania by mali vyrukovať s tandemom Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Gombosa a Garina, v záverečnej dvojhre sa stretnú Molčan a Jarry.

Tóth v piatkovom hodnotení uviedol, že Slováci si po prvých dvoch zápasoch priali stav 1:1: "Takže sme spokojní. Alex Molčan to mal veľmi ťažké, potvrdilo sa, že rebríčkové postavenie Garina nie je náhodné. Bol to preňho veľmi ťažký debut. Bojoval, robil, čo sa dalo. Noro mal mierne navrch a to aj v druhom sete. Prehral ho, no mal tam šance. Dôležité bolo, že v treťom sete si podržal servis v ťažkom geme."


1. svetová skupina Davisovho pohára:SLOVENSKO - Čile 1:1 po úvodnom dni

Alex Molčan - Cristian Garin 2:6, 4:6

Norbert Gombos - Nicolas Jarry 6:3, 6:7 (5), 6:3

sobota: 15.30 Filip Polášek, Lukáš Klein - Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Ver

Gombos - Garin, Molčan - Jarry