< sekcia Šport

Serena Williamsová odstúpila z Roland Garros v Paríži

Americká tenistka Serena Williamsová (vľavo) odchádza z tlačovej konferencie po odstúpení pre zranenie achilovky z grandslamového Roland Garros 30. septembra 2020 v Paríži. Foto: TASR/AP

Dôvodom je zranenie achilovky, ktorá ju trápila už pred turnajom.

Paríž 30. septembra (TASR) - Americká tenistka Serena Williamsová odstúpila z grandslamového Roland Garros. V stredu predpoludním o tom informovali organizátori podujatia pred plánovaným duelom šiestej nasadenej hráčky v 2. kole s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou.

Dôvodom je zranenie achilovky, ktorá ju trápila už pred turnajom. Problémy s ľavou nohou mala 39-ročná hráčka od US Open, kde prehrala v semifinále s Bieloruskou Victoriou Azarenkovou. "Po US Open som nemala dosť času si ju doliečiť. Mala som problémy aj s chôdzou, čo je jasné znamenie, že by som sa mala pokúsiť zotaviť. Je viac ako pravdepodobné, že v tomto roku už nebudem hrať žiadny turnaj. Potrebujem štyri až šesť týždňov sedieť a nič nerobiť," povedala trojnásobná šampiónka z Roland Garros.

Serena Williamsová tak v Paríži nezíska svoj 24. grandslamový titul, ktorým by sa na čele historických tabuliek vyrovnala Austrálčanke Margaret Courtovej.