< sekcia Šport

Stephensová neobháji titul, vypadla vo štvrťfinále so Sevastovovou

Lotyška Anastasija Sevastovová (vľavo) podáva po výhre ruku obhajkyni titulu domácej Američanke Sloane Stephensovej po štvrťfinále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku 4. septembra 2018. Foto: TASR/AP

Turnajová devätnástka Sevastovová odplatila súperke prehru z vlaňajška vo Flushing Meadows v rovnakej fáze turnaja a v semifinále sa s domácou Serenou Williamsovou.

New York 5. septembra (TASR) - Americká tenistka Sloane Stephensová neobháji titul na grandslamovom turnaji US Open. Tretia nasadená hráčka prehrala v utorňajšom prvom štvrťfinále ženskej dvojhry s Lotyškou Anastastijou Sevastovovou za 83 minút hladko v dvoch setoch 2:6 a 3:6. V semifinále sa Sevastovová stretne s ďalšou domácou hráčkou Serenou Williamsovou, šesťnásobná newyorská šampiónka v pozícii turnajovej sedemnástky zdolala Češku Karolínu Plíškovú za 87 minút 6:4, 6:3.

Turnajová devätnástka Sevastovová odplatila súperke prehru z vlaňajška vo Flushing Meadows v rovnakej fáze turnaja a v semifinále sa stretne s úspešnejšou zo súboja medzi domácou Serenou Williamsovou a Češkou Karolínou Plíškovou. Dvadsaťosemročná Lotyška sa premiérovo v kariére dostala na grandslamovom podujatí medzi elitné kvarteto. V New Yorku sa jej tradične darí, vo štvrťfinále bola tretíkrát za sebou.

"Som veľmi šťastná, že sa to podarilo," tešila sa po zápase Sevastovová. "Bolo to dnes mimoriadne fyzicky náročné, pretože na dvorci panovalo veľké teplo. Na konci som znervóznela, ale to je normálne, veď išlo o postup do semifinále US Open. Celý zápas som sa držala môjho plánu a využila som šance, ktoré mi súperka ponúkla."

Stephensová mala v úvode mierne navrch, ale v tretej hre za stavu 1:1 nevyužila štyri brejkbaly a potom už iba márne doháňala náskok súperky. "Je ťažké vyhrať zápas, keď nepremeníte núkajúce sa príležitosti," uviedla Američanka, ktorá v zápase päťkrát stratila podanie.

Plíšková končí na US Open rovnako ako vlani vo štvrťfinále. "Som samozrejme sklamaná, pretože som mohla zahrať oveľa lepšie. Na druhú stranu štvrťfinále grandslamu je vždy dobrý výsledok. Neprehrala som so zlou hráčkou, Serena je stále jednou z najlepších. Vie vyvinúť strašný tlak, keď jej to ide. Je vidieť, že sa cíti v pohode, chodí do toho. Výborne podávala, prišlo na mňa veľa prvých servisov a kopec es," uviedla osmička "pavúka" pre české médiá.

ženy - dvojhra - štvrťfinále:

Anastasija Sevastovová (19-Lot.) - Sloane Stephensová (3-USA) 6:2, 6:3, Serena Williamsová (17-USA) - Karolína Plíšková (8-ČR) 6:4, 6:3