Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Brooklyn zvíťazil v Toronte 116:103, Nets ťahajú sériu piatich výhier

NBA. Foto: TASR/AP

Obhajca z Milwaukee prehral vo Washingtone 94:101 a utrpel šiestu prehru z desiatich zápasov.

New York 8. novembra (TASR) - Basketbalisti Brooklynu zvíťazili v zápase NBA na palubovke Toronta 116:103. Prispel k tomu 31 bodmi Kevin Durant, jeho spoluhráč James Harden zaznamenal 28 bodov, z toho 16 vo štvrtej štvrtine. Nets zvíťazili v piatom zápase za sebou.

"Naša obrana fungovala tak, ako sme potrebovali. Ich strelám sme zabránili a naše sme premenili," citovala Dutanta agentúra AP.

Oklahoma City doma zdolala San Antonio Spurs 99:94 a získala tretie víťazstvo v sezóne. Domáci prvú štvrtinu prehrali o 14 bodov, potom ale zabrali a dokázali duel otočiť. "Keď sme zistili, ako máme hrať, rýchlo sme sa prispôsobili," povedal tréner Thunder Mark Daigneault. V drese víťazov sa strelecky s 20 bodmi najviac darilo náhradníkovi Mikeovi Muscalovi, ktorý si vylepšil osobné maximum v sezóne.

Obhajca z Milwaukee prehral vo Washingtone 94:101 a utrpel šiestu prehru z desiatich zápasov. Už ôsme víťazstvo z deviatich duelov zaznamenalo Golden State po triumfe 120:107 v Houstone.