< sekcia Šport

Škvarková zabehla 100 m prekážok ako prvá Slovenka pod 13 sekúnd

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V šprinte na 100 m sa z víťazstva tešili Šimon Bujna a Monika Weigertová.

Trnava 15. augusta (TASR) - Stanislava Škvarková utvorila v 3. kole atletickej ligy nový slovenský rekord v behu na 100 m prekážok časom 12,90 s. Pretekárka Dukly Banská Bystrica sa ako historicky prvá Slovenska dostala pod hranicu 13 sekúnd a svoj osobný rekord zlepšila o 12 stotín sekundy. Informoval o tom Slovenský atletický zväz. Svetový rekord, ktorý vytvorila v roku 2016 Američanka Kendra Harrisonová, má hodnotu 12,20 sekundy.

Na podujatí v Trnave sa v sobotu tešili z víťazstva v šprinte na 100 m Šimon Bujna a Monika Weigertová.


Výsledky:



MUŽI
100 m :
1. Šimon Bujna (Dukla Banská Bystrica) 10,52 s,
2. Matej Baluch (Slávia Spišská Nová Ves) 10,54,
3. Tomáš Matuščák (ŠOG Nitra) 10,64

400 m:
1. Patrik Dömötör (ŠOG Nitra) 48,50,
2. Miroslav Marček (Slávia STU Bratislava) 49,20,
3. Martin Juránek (Stavbár Nitra) 49,82

800 m:
1. Ján Sýkora (Stavbár Nitra) 1:53,60,
2. Filip Revaj (Dukla Banská Bystrica) 1:55,33,
3. Matúš Babulík (Slávia STU Bratislava) 1:57,75

1500 m:
1. Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava) 3:59,13,
2. Jaroslav Szabo (Slávia Spišská Nová Ves) 4:00,52,
3. Vladimír Čerep (Obal Servis Košice) 4:03,46

5000 m:
1. Michal Mojžiľ (Dukla Banská Bystrica) 15:45,32,
2. Lukáš Kubička (AK ZŤS Martin) 15:57,03,
3. Radovan Tomeček (Slávia STU Bratislava) 16:03,40

110 m prek.:
1. Matej Baluch (Slávia Spišská Nová Ves) 14,36,
2. Martin Juránek (Stavbár Nitra) 14,36,
3. Martin Pokorný (Slávia STU Bratislava) 14,70

400 m prek.:
1. Martin Kučera (BK Bratislava) 51,12,
2. Martin Juránek (Stavbár Nitra) 51,37,
3. Martin Tuček (ČR) 51,45

chôdza 5000 m:
1. Miroslav Úradník (Dukla Banská Bystrica) 19:47,26,
2. Matej Tóth (Dukla Banská Bystrica) 20:21,46,
3. Ľubomír Kubiš (SParta Dubnica nad Váhom) 21:12,12

výška:
1. Matúš Bubeník (Dukla Banská Bystrica) 221 cm,
2. Lukáš Beer (Stavbár Nitra) 217,
3. Tomáš Zeman (Stavbár Nitra) 200

žrď:
1. Tomnáš Krajňák (ŠOG Nitra) 460 cm,
2. Ján Zmoray (Stavbár Nitra) 430,
3. Jonáš Pospíšil (Slávia STU Bratislava) 400

diaľka:
1. Adam Hriň (Dukla Banská Bystrica) 724 cm,
2. Ján Šuba (Stavbár Nitra) 702,
3. Rastislav Jelínek (TU Košice) 687

trojskok:

1. Daniel Turcsányi (Stavbár Nitra) 14,94 m,
2. Ján Šuba (Stavbár Nitra) 14,63,
3. Jonáš Pospíšil (Slávia STU Bratislava) 13,48

guľa:
1. Adrián Baran (Slávia STU Bratislava) 16,96 m,
2. Samuel Kováč (Stavbár Nitra) 15,80,
3. Robert Löbb (ŠOG NItra) 15,38

disk:
1. Igor Gondor (Slávia UK Bratislava) 55,23 m,
2. Samuel Kováč (Stavbár Nitra) 52,57,
3. Adrián Baran (Slávia STU Bratislava) 48,80

ŽENY
100 m:
1. Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 11,70,
2. Lenka Kovačovicová (ŠOG Nitra) 11,79,
3. Viktória Forster (ŠOG Nitra) 11,90

400 m:
1. Sophia Zápotočná (SPartak Dubnica nad Váhom) 57,20,
2. Natália Bučičová (Slávia STU Bratislava) 58,07,
3. Janka Kusyová (ŠOG Nitra) 58,86

800 m:
1. Gabriela Gajanová (AK ZŤS MArtin) 2:09,04,
2. Martina Šamudovská (SPartak Dubnica nad Váhom) 2:16,37,
3. Emma Paulínyová (AO Žilina) 2:17,40

1500 m:
1. Líza Hazuchová (Dukla BAnská Bystrica) 4:37,18,
2. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 4:40,18,
3. Lucia Keszeghová (Slávia STU Bratislava) 4:41,07

5000 m:
1. Ivana Kuriačková (Atóm Levice) 17:42,52,
2. Elena Dušková (Dukla Banská Bystrica) 18:04,14,
3. Lucia Kovalančíková (Dukla Banská BYstrica) 18:24,18

100 m prek.:
1. Stanislava Škvarková (Dukla Banská BYstrica) 12,90 - NOVÝ SLOVENSKÝ REKORD,
2. Monika Baňovičová (Naša atletika Bratislava) 13,56,
3. Lenka Kovačovicová (ŠOG Nitra) 14,52

400 m prek.:
1. Simona Takácsová (ŠOG Nitra) 1:02,91,
2. Sophia Zápotočná (SPartak Dubnica nad Váhom) 1:03,00,
3. Andrea Švecová (ŠOG Nitra) 1:03,86

chôdza 3000 m:
1. Mária Czaková (Dukla Banská Bystrica) 13:13,81,
2. Klaudia Žárska (Dukla Banská Bystrica) 14:19,09,
3. Alžbeta Ragasová (SPartak Dubnica nad Váhom) 14:37,95

výška:
1. Tatiana Dunajská (Dukla Banská Bystrica) 175 cm,
2. Monika Zavilinská (Junior Holíč) 173,
3. Kristína Bošková (ŠOG Nitra) 165

diaľka:

1. Lucia Vadlejch (Dukla Banská Bystrica) 621 cm,
2. Renáta Vodnyanszká (Dun. Streda) 579,
3. Silvia Kaliašová (Dukla Banská Bystrica) 574

guľa:
1: Leona Vargová (ŠOG Nitra) 12,89 m,
2. Barbora Jakubcová (ŠOG Nitra) 12,59,
3. Natália Váleková (Dukla BAnská Bystrica) 12,25

disk:
1. Leona Vargová (ŠOG Nitra) 44,68 m,
2. Barbora Jakubcová (ŠOG Nitra) 43,68,
3. Klára Klonová (ČR) 39,31