Burkina Faso prvým štvrťfinalistom, Gabon zdolala 7:6 v rozstrele

Na archívnej snímke futbalisti Burkina Faso. Foto: TASR/AP

O druhom štvrťfinalistovi sa rozhodne v súboji Tuniska s Nigériou.

Limbe 23. januára (TASR) - Futbalisti Burkiny Faso sa stali prvými štvrťfinalistami Afrického pohára národov v Kamerune. V nedeľnom osemfinálovom zápase v Limbe zdolali Gabon 7:6 na strely zo značky pokutového kopu. Po riadnom hracom čase a predĺžení sa duel skončil nerozhodne 1:1.

Burkina Faso mohla viesť už v 18. minúte, no Bertrand Traore nepremenil pokutový kop. O desať minút si všetko vynahradil, keď po rýchlom brejku poslal svoj tím do vedenia. Súper si však dokázal vynútiť predĺženie. V 42. minúte ešte gól Aarona Boupendzu neplatil pre ofsajd, ale v nadstavenom čase dokázal Gabon vyrovnať po vlastnom góle Adamu Guiru. To už hral bez vylúčeného obrancu Sidneyho Obissu, ktorý dostal v 67. minúte druhú žltú kartu. Zápas napokon dospel až do jedenástkového rozstrelu. Rozhodla deviata séria, v ktorej zlyhal Lloyd Palun a následne Ismahila Ouedraogo na strane Burkiny svoj pokus premenil.