Quantcast
< sekcia Šport

Bystrickí barani po vyše roku a pol trénovali na domácej ploche

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Obzvlášť veľkú radosť z tréningu na zrekonštruovanom banskobystrickom zimnom štadióne mal narodeninový oslávenec, útočník HC ´05 Michal Kabáč.

Banská Bystrica (TASR) – Hokejisti Banskej Bystrice v stredu 1. decembra po vyše roku a pol trénovali na hlavnej hracej ploche zimného štadióna pod Urpínom. Ten totiž prechádzal počas roku 2020 a 2021 rozsiahlou rekonštrukciou. Z tohto dôvodu hrali „barani“ minulú sezónu domáce zápasy vo Zvolene a v tomto ročníku sa predstavili iba na klziskách súperov, kde odohrali dovedna 18 duelov.

Až jubilejný dvadsiaty absolvujú v domácom prostredí, kde sa naposledy predstavili 1. marca 2021 v súboji s Popradom. „Ani som nepočítal mesiace, koľko sme už neboli na domácom ľade, je to možno rok aj trištvrte. Prežívame veľmi príjemné pocity. Doteraz sme trénovali iba v malej hale B, kde je oveľa menšie stredné pásmo i celé klzisko. Až teraz sa vraciame na normálny rozmer ľadovej plochy. Užili sme si to dnes, začneme plnohodnotne trénovať a od nedele sa doma vynasnažíme bodovať v každom jednom zápase,“ uviedol pre TASR po prvom tréningu na domácom štadióne kapitán Banskej Bystrice Ivan Ďatelinka, pričom ešte dodal: „Mrzí nás, že nemôžu prísť diváci na štadión a povzbudiť nás po takmer dvojročnej pauze. Bohužiaľ, také sú opatrenia a my s tým nič nespravíme. Majú však pripravené pekné podmienky.“

Banskobystričania trénovali v stredu už bez odvolaného fínskeho trénera Tuukku Poikonena a útočníka Briana Ihnačáka, ktorý taktiež v tíme skončil. Dočasným hlavným trénerom sa stal Ivan Droppa s asistentom Tomášom Surovým. Mužstvo na ľade pobudlo viac než hodinu a pol a tréningová jednotka bola zameraná už aj na stredné pásmo, ktoré ´baranom´ doposiaľ chýbalo. „Zmenili sme stredné pásmo, aby sme v ňom boli aktívnejší. Zmeny prídu postupne, pretože máme teraz naplánovaných príliš veľa zápasov, takže nechceme hráčov zahltiť množstvom noviniek a detailov. To by bolo kontraproduktívne. Doposiaľ sme boli v malej tréningovej hale B, kde máte všade blízko. Keď sme aj niečo nacvičovali, tak hráči malí iné časovanie pohybu i priestoru. Takže sme veľmi radi, že sme konečne na veľkom ihrisku. Mne sa prvý tréning na hlavnej ploche páčil. Urobili sme nejaké zmeny v systéme, chalani to rýchlo pochopili, čo je len dobré, vládne teda spokojnosť,“ netajil Ivan Droppa.

Obzvlášť veľkú radosť z tréningu na zrekonštruovanom banskobystrickom zimnom štadióne mal narodeninový oslávenec, útočník HC ´05 Michal Kabáč: „Bolo to super. Všetci sme sa na tento okamih tešili a užili si ho. Bol to trošku nezvyk pre nás trénovať na väčšej ľadovej ploche. Zvykneme si však na to a verím, že budeme hrať lepšie zápasy či už vonku alebo doma. Pre mňa je to špecifický deň, hráčom som ako narodeninový oslávenec pripravil obed, čo bolo tiež spestrením tohto nášho prvého tréningu na štadióne po vyše roku a pol. Zápas sme na domácom klzisku nehrali ešte dlhšie, takže sa nevieme dočkať nedele, aj keď žiaľ bez divákov.“

Hokejisti Banskej Bystrice sa predstavia na domáco ľade v extraligovom súboji po dlhých 21 mesiacoch a 4 dňoch. V nedeľu 5. decembra si zmerajú sily pod Urpínom s Prešovom. Ešte predtým v piatok 3. decembra odohrajú duel v Spišskej Novej Vsi.