< sekcia Šport

Calgary poslalo Ružičku na farmu, do AHL putuje aj brankár Húska

Na archívnej snímek slovenský hokejista Adam Ružička. Foto: TASR/AP

Flames rovnako ako vlani v lete pozvali 21-ročného útočníka do prípravného kempu, kde vydržal až po záverečné škrty v kádri.

New York 13. januára (TASR) - Slovenský hokejista Adam Ružička odštartuje sezónu v nižšej zámorskej súťaži AHL. Vedenie Calgary Flames ho tesne pred začiatkom nového ročníka NHL poslalo na farmu do Stocktonu.

Flames rovnako ako vlani v lete pozvali 21-ročného útočníka do prípravného kempu, kde vydržal až po záverečné škrty v kádri. Napriek dobrým výkonom si napokon nevybojoval miesto v prvom tíme. Nebude ani súčasťou tzv. taxi tímu, teda štvor- až šesťčlennej rezervy pre prípad, že by A-mužstvo zasiahol koronavírus. Ružička si tak bude musieť ešte počkať na svoj prvý profiligový štart. V AHL nastupoval už v minulej sezóne, v 54 zápasoch v drese Stocktonu Heat nazbieral 27 bodov za 10 gólov a 17 asistencií.

Na farmu putuje aj slovenský brankár Adam Húska, ktorého vedenie New Yorku Rangers v závere kempu poslalo do tímu AHL Hartford Wolf Pack. "Jazdci" vsadili na brankársku dvojicu Alexandar Georgiev - Igor Šesťorkin, v taxi tíme bude ako tretí brankár pripravený Keith Kinkaid. Dvadsaťtriročný Húska obliekal v tejto sezóne dres materského HKM Zvolen, za ktorý odchytal v najvyššej slovenskej súťaži tri stretnutia. Pokračovať bude v Hartforde, kde pôsobil už v uplynulých dvoch sezónach, v tej minulej si pripísal v AHL 28 štartov, pričom mal úspešnosť zásahov 89,4 percenta a priemer 3,03 inkasovaného gólu na zápas.