Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Calgary s Ružičkom vyhralo ôsmy duel za sebou, Scheifele s hetrikom

Hokejista Dillon Dube (29) z Calgary Flames sa teší z gólu so spoluhráčmi, vpravo s č. 63 slovenský hokejista Adam Ružička počas zápasu zámorskej NHL proti San Jose Sharks 7. decembra 2021 v San Jose. Foto: TASR/AP

Scheifele tromi gólmi za sebou otočil skóre v prospech Winnipegu v súboji s Minnesotou z 0:1 na 3:1.

New York 17. februára (TASR) - Hokejisti Calgary v zostave so slovenským útočníkom Adamom Ružičkom vyhrali v zámorskej NHL ôsmy duel za sebou. Na domácom ľade zdolali Anaheim 6:2. Mark Scheifele sa piatym hetrikom v kariére výrazne podieľal na víťazstve Winnipegu nad Minnesotou 6:3.

Dvoma gólmi a asistenciou sa pod triumf Calgary podpísal švédsky útočník Elias Lindholm. Tri body s bilanciou 1+2 si pripísali aj jeho spoluhráči z elitnej formácie Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau. Ružička skóroval v dvoch predchádzajúcich dueloch, tentoraz mal štyri neúspešné strelecké pokusy. Odohral 10:09 min, zaznamenal mínusový bod a v prvej tretine si odsedel dvojminútový trest za faul lakťom.

Scheifele tromi gólmi za sebou otočil skóre v prospech Winnipegu v súboji s Minnesotou z 0:1 na 3:1. Skóroval v piatom zápase za sebou a pridal aj jednu asistenciu. Kapitán Jets Blake Wheeler si pripísal štyri asistencie. Skóre na 6:3 pre domácich spečatil do prázdnej bránky Paul Šťastný.

Sumáre NHL:

Winnipeg Jets - Minnesota Wild 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)
Goly: 32. Scheifele (Wheeler), 40. Scheifele (Morissey, Wheeler), 42. Scheifele (Wheeler, Dillon), 43. Perfetti (Schmidt, Stanley), 51. Connor (Perfetti), 58. Šťastný (Wheeler, Scheifele) - 11. Eriksson (Sprugeon, Brodin), 35. Zuccarello (Kaprizov, Hartman), 37. Kulikov (Kaprizov, Zuccarello). Brankári: Hellebuyck - Talbot, strely na bránku: 31:36, 12.527 divákov.

Carolina Hurricanes - Florida Panthers 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 20. Teraväinen (Aho, Slavin), 44. DeAngelo (Staal, Niederreiter) - 44. Barkov (Huberdeau, Ekblad), 60. Reinhart (Hornqvist, Weegar), 61. Ekblad (Huberdeau, Barkov). Brankári: Andersen - Bobrovskij, strely na bránku: 18:31, 16.986 divákov

Calgary Flames - Anaheim Ducks 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Góly: 6. Dubé (Andersson, Monahan), 13. Lindholm (Tkachuk, Andersson), 24. Lindholm (Andersson, Gaudreau), 25. Tkachuk (Gaudreau, Lewis), 57. Gaudreau (Lindholm, Tkachuk), 58. Mangiapane (Dubé, Monahan) - 22. Milano (Lundeström, Fowler), 45. Lundeström. Brankári: Markström - Gibson (39. Stolarz), strely na bránku: 43:28, 9639 divákov.

Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 41. Landeskog (Makar, D. Toews), 56. Rantanen (Johnson, MacKinnon). Brankári: Brossoit - Kuemper, strely na bránku: 29:25, 18.209 divákov.

Adam Ružička (Calgary) 10:09 0 0 0 -1 4 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/