Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 1. apríl 2023Meniny má Hugo
< sekcia Šport

Calzona blízko k prvému triumfu: V závere bolo málo možností striedať

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Pod vedením Calzonu momentálne prebieha druhý reprezentačný zraz.

Podgorica 18. novembra (TASR) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona mal na dosah prvé víťazstvo na lavičke národného tímu. Slováci vyhrávali v polovici štvrtkového prípravného zápasu na pôde Čiernej Hory o dva góly, no domáci sa dokázali vrátiť do zápasu. Na konečných 2:2 upravil v nadstavenom čase z pokutového kopu kapitán Stefan Savič. Calzona už veril, že zápas jeho zverenci zvládnu.

"Mrzí ma, že sme nezvíťazili a bola to remíza. Už som veril, že zápas je náš. Veľká časť stretnutia bola dobrá a miestami som mal vyslovene radosť z toho, ako chalani hrali. Som však spokojný s rastom. Je to dobré pre budúcnosť," uviedol Calzona na tlačovej konferencii. Hráči podľa neho neudržali vedenie pre fyzickú náročnosť duelu a zhoršujúci sa terén. Kormidelník mal navyše obmedzený počet striedaní - dve neplánovane využil v prvom dejstve po zranení Kristiána Valla a Dávida Ďuriša. Toho odniesli po strete s Markom Vešovičom na nosidlách.

"Desať minút pred koncom začali mať Juraj Kucka s Petrom Pekaríkom problémy. A ja som mal už len jedno striedanie," vysvetlil taliansky kouč. "O Ďurišovom stave neviem nič konkrétnejšie. Mrzí ma, že sa zranil. V tomto zápase hral dobre a odovzdal všetko. Mrzí ma aj to, že Adam Zreľák dostal červenú kartu," povedal Talian k dvojici útočníkov. Zreľák išiel predčasne do šatne v nadstavenom čase, keď nesúhlasil s verdiktom hlavného rozhodcu Irfana Peljta o ruke v pokutovom území hostí. Práve ten viedol k druhému gólu Saviča.

Zároveň priznal, že podobný výkon pred duelom očakával a mužstvo podľa neho ide správnym smerom. Po futbalovej i mentálnej stránke: "Dopadlo to tak, ako som očakával. Musíme si zvyknúť na fyzickú hru a ak dokážeme zlepšiť držanie lopty, určite uvidíte v budúcnosti pekné veci. Keď som sa vrátil do šatne, chalani boli zjavne nahnevaní. A to je paradoxne dobré. Vidím zmenu a budovanie tímového ducha."

Pod vedením Calzonu momentálne prebieha druhý reprezentačný zraz. Nový kormidelník prišiel na lavičku národného tímu v septembri a okrem duelu s Čiernou Horou absolvoval záverečné dva zápasy Ligy národov proti Azerbajdžanu (1:2) a Bielorusku (1:1). V rámci tohto zrazu ho ešte čaká v nedeľu stretnutie s Čile, ktoré bude reprezentačnou rozlúčkou pre dlhoročného kapitána Mareka Hamšíka. Výkop zápasu je naplánovaný o 13.30 h na Tehelnom poli.