Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Capitals prehrali v Toronte, Carolina v šlágri zdolala Boston

Na snímke ľavé krídlo Alexander Ovečkin (8) z Washingtonu Capitals a John Tavares z Toronta Maple Leafs počas zápasu zámorskej NHL Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 29. januára 2023 v Toronte. Kapitán Toronta John Tavares oslávil svoj 1000. zápas v základnej časti dvoma asistenciami. Foto: TASR/AP

Washington vyhral v Toronte prvú tretinu zásluhou presného zásahu Nicklasa Backströma, pre ktorého to bol prvý zásah v sezóne. V druhej však domáci strelili štyri góly a rozhodli o svojom triumfe.

New York 30. januára (TASR) - Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym prehrali v zámorskej NHL na ľade Toronta 1:5. Kapitán Toronta John Tavares oslávil svoj 1000. zápas v základnej časti dvoma asistenciami. Carolina v šlágri dvoch najlepších tímov súťaže zdolala Boston 4:1 a natiahla šnúru víťazstiev na päť zápasov.

Washington vyhral v Toronte prvú tretinu zásluhou presného zásahu Nicklasa Backströma, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne. V druhej sa však domáci presadili štyrikrát a rozhodli o svojom triumfe. Po štvrtom góle nahradil Darcyho Kuempera v bránke hostí Charlie Lindgren. "Mali sme dobrú prvú tretinu, ale v druhej sme inkasovali štyri góly a bolo ťažké to dotiahnuť. Nemôžeme zvíťaziť, keď predvedieme takéto výkony. Nenadviazali sme na duel proti Pittsburghu, v ktorom sme 60 minút hrali svoj hokej," povedal Backström pre nhl.com. Domáci Morgan Rielly dal svoj prvý gól v sezóne, Michael Bunting zaznamenal dva body (1+1). Fehérváry odohral 19:57 min s dvoma mínusovými bodmi. Mal šesť "hitov", najviac zo všetkých aktérov duelu. Toronto odčinilo piatkovú prehru 2:6 s Ottawou a uspelo v piatom z uplynulých siedmich stretnutí. "Po predchádzajúcom zápase sme na seba neboli hrdí. Chceli sme na to zareagovať a predviedli sme dobrý výkon," uviedol Rielly.

Carolina bodovala už v ôsmom stretnutí v sérii. Lídra súťaže zdolala aj vďaka gólu Sebastiana Aha, ktorý skóroval vo štvrtom zápase za sebou. Ďalšie zásahy "hurikánov" pridali Paul Šťastný, Seth Jarvis a Jordan Staal, brankár Frederik Andersen si zapísal 24 zákrokov. Boston prehral tri duely za sebou prvýkrát v sezóne. "Vieme, že Boston patrí k najlepším tímom. Snažili sme sa ich zdolať a aj vďaka podpore našich divákov sa nám to podarilo. Myslím si, že sme si to zaslúžili," povedal tréner domácich Rod Brind 'Amour. Bruins sú napriek neúspechu stále lídrom celej ligy, keď v 50 zápasoch získali 81 bodov. "Nemôžem povedať, že som spokojný s tým, čo sme predviedli. Súper často kontroloval puk a veľmi ťažko sa proti nemu hralo. Veľa šancí sme si nevypracovali," konštatoval kouč hostí Jim Montgomery.

NHL - sumáre:

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 11. Aho, 33. Šťastný (Nečas, Burns), 42. Jarvis, 56. Staal (Martinook) – 44. Zacha (McAvoy, Lindholm). Brankári: Andersen - Ullmark, strely na bránku: 36:25.

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Góly: 22. Bunting (Tavares, Marner), 27. Rielly (Bunting, Tavares), 31. Nylander (Järnkrok, Sandin), 35. Engvall (Brodie, Kämpf), 57. Aston-Reese (Holmberg, Giordano) – 18. Bäckström (Johansson, Sheary). Brankári: Samsonov - Kuemper (35. Lindgren), strely na bránku: 27:24.

Slovák v akcii:

Martin Fehérváry (Washington) 19:57 0 0 0 0 -2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Jaroslav Halák (NY Rangers) 13 6 325 33 90,8% 2,56 0 0

/za menom a klubovou príslušnosťou nasledujú počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov na zápas, počet shutoutov, trestné minúty/