Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek
< sekcia Šport

Carringtonová získala zlato v K1 na 500 m

Novozélandská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Lisa Carringtonová pózuje so zlatou medailou v K1 na 500 m na XXXII. letných OH 2020 v Tokiu vo štvrtok 5. augusta 2021. Foto: TASR/AP

Vo finále triumfovala systémom štart-cieľ s náskokom 0,639 pred Maďarkou Tamarou Csipesovou. Bronz putuje do Dánska vďaka Emme Aastrand Jörgensenovej.

Tokio 5. augusta (TASR) - Novozélandská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Lisa Carringtonová získala na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu v K1 na 500 m. Vo finále triumfovala systémom štart-cieľ s náskokom 0,639 pred Maďarkou Tamarou Csipesovou.

Bronz putuje do Dánska vďaka Emme Aastrand Jörgensenovej. Carringtonová potvrdila pozíciu najlepšej kajakárky sveta a v Tokiu zavŕšila zlatý hetrik. Premožiteľku nenašla ani v K1 na 200 m a v K2 na 500 m, na tejto trati štartovala po boku Kaitlin Regalovej.

Carringtonová je so ziskom piatich zlatých a jednej bronzovej medaily najúspešnejšou Novozélanďankou v olympijskej histórii. "Do Tokia som prišla s cieľom čo najlepšie reprezentovať, dúfam, že sa mi to podarilo. Robím to pre svoju krajinu, rodinu a priateľov. Vytýčila som si smelé ciele a veľmi ma teší, že som splnila misiu. Chcela by som sa poďakovať celému tímu za podporu," uviedla Carringtonová pre oficiálny web tokijskej olympiády.

ženy - finále K1 na 500 m:



1. Lisa Carringtonová (N. Zél.) 1:51,216, 2. Tamara Csipesová (Maď.) 1:51,855, 3. Emma Aastrandová Jörgensenová (Dán.) 1:52,773, 4. Danuta Kozáková (Maď.) 1:53,414, 5. Linnea Stensilsová (Švéd.) 1:53,600, 6. Hermien Petersová (Belg.) 1:53,716, 7. Teresa Portelová (Portug.) 1:55,814, 8. Alyce Woodová (Austr.) 1:57,251

Novozélandská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Lisa Carringtonová získala na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu v K1 na 500 m.
Foto: TASR/AP