< sekcia Šport

Čchiang Wang sa stala prvou štvrťfinalistkou US Open

Čínska tenistka Čchiang Wang odvracia úder Austrálčanky Ashleigh Bartyovej v osemfinále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku 1. septembra 2019. Foto: TASR/AP

Postúpila aj Kontová.

New York 1. septembra (TASR) - Čínska tenistka Čchiang Wang sa stala prvou štvrťfinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V osemfinále vyradila nasadenú dvojku Austrálčanku Ashleigh Bartyovú 6:2, 6:4 a po prvý raz v kariére postúpila medzi elitnú osmičku na niektorom podujatí veľkej štvorky.

Čchiang Wang robila na rozdiel od šampiónky Roland Garros minimum nevynútených chýb, lepšie zvládla kľúčové momenty. "Ďakujem fanúšikom za podporu, New York po tomto zápase milujem. Proti Bartyovej som sa snažila hrať agresívne, čo bol kľúč k úspechu," uviedla v prvom interview Číňanka, ktorá v dueli o postup do semifinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Američankou Serenou Williamsovou a Chorvátkou Petrou Martičovou.

Po Bartyovej sa rozlúčila s turnajom aj nasadená trojka Češka Karolína Plíšková. Finalistka z roku 2016 prehrala v zápase výbornej úrovne so štrnástkou "pavúka" Britkou Johannou Kontovou po dvoch hodinách a 20 minútach 7:6 (1), 3:6, 5:7. Kontová v prvom sete nevyužila vedenie 5:3, v druhom otočila z 1:3.

Ženy - dvojhra - osemfinále:

Johanna Kontová (14-V. Brit.) - Karolína Plíšková (3-ČR) 6:7 (1), 6:3, 7:5

Čchiang Wang (18-Čína) - Ashleigh Bartyová (2-Austr.) 6:2, 6:4