Cehlárik zažiaril v úvodnom zápase, na konte má dva góly a asistenciu

Na snímke Peter Cehlárik (Slovensko), foto z archívu. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Omsk tak v repríze finále uplynulej sezóny úspešne odštartoval za obhajobou titulu.

Moskva 1. septembra (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant Peter Cehlárik sa zaskvel v úvodnom zápase novej sezóny KHL. Dvadsaťšesťročný krídelník strelil dva góly a pridal asistenciu pri triumfe Avangardu Omsk nad CSKA Moskva 4:0.

Cehlárik strelil už v 4. minúte prvý gól nového ročníka súťaže, keď využil presilovku. V 48. minúte prihral v ďalšej početnej výhode na druhý gól Omsku svojmu kolegovi z prvého útoku Corbanovi Knightovi a ten mu o štyri minúty vrátil asistenciu na tretí gól. Kanadský útočník v 53. minúte zavŕšil skóre duelu a zaznamenal rovnaký bodový zápis ako slovenský reprezentant.

Omsk tak v repríze finále uplynulej sezóny úspešne odštartoval za obhajobou titulu. Cehlárik prišiel do klubu v lete zo švédskeho Leksandsu.

Avangard Omsk – CSKA Moskva 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 4. CEHLÁRIK, 48. Knight (CEHLÁRIK), 52. CEHLÁRIK, 53. Knight