Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Čerešňák s víťazným gólom a asistecniou pri triumfe Plzne v Hradci

Na snímke Peter Čerešňák, archívna snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Praha 6. decembra (TASR) - Slovenský útočník Mário Lunter pomohol gólom hokejistom BK Mladá Boleslav k víťazstvu v nedeľnom zápase 25. kola českej extraligy na ľade Třinca 4:3 po nájazdoch. Dvadsaťšesťročný krídelník zvýšil v druhej tretine na priebežných 3:2 a pripísal si tretí zásah v tejto sezóne.

Darilo sa aj slovenskému obrancovi Petrovi Čerešňákovi. Pod triumf Plzne v Hradci Králové 5:1 sa podpísal gólom a asistenciou. Jeho zásah v 8. minúte bol napokon víťazný.

Česká extraliga - 25. kolo:

Třinec - Mladá Boleslav
3:4 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Vrána, 48. Zadina, 53. Růžička - 17. Allen, 21. Zohorna, 52. LUNTER, rozhod. nájazd: Bernad

Litvínov - České Budějovice 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 4. Zdráhal, 42. Hanzl, 51. Zygmunt - 11. Slováček, 24. Jonák

/D. Godla odchytal za domácich celý zápas/

Liberec - Zlín
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 16. Vlach (ROSANDIČ), 51. Birner - 8. a 59. Kubiš, 22. Novotný, 26. Ondráček

Mountfield HK - Plzeň 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Góly: 11. Hronek - 11. a 34. Budík, 1. Gulaš, 8. ČEREŠŇÁK, 23. Suchý (ČEREŠŇÁK)

Sparta Praha - Brno 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Góly: 19. a 33. Horák, 10. Košťálek, 15. Šmerha, 30. Řepík, 47. Rousek - 14. Mueller

Olomouc - Vítkovice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 12. Olesz, 41. Káňa, 53. Valenta - 27. Mikyska, 33. Lakatoš