Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. december 2023Meniny má Barbora a Barbara
< sekcia Šport

Česi hodnotia šampionát neúspešne, Hadamczik žiada vysvetlenie

Český hráč Jiří Smejkal (vľavo) bojuje o puk s Američanom Dylanom Sambergom v zápase štvrťfinále na MS 2023 v hokeji USA - Česko v Tampere 25. mája 2023. Foto: TASR/AP

Česi vypadli vo štvrtok vo štvrťfinále po prehre s USA 0:3.

Praha 26. mája (TASR) - Prezident Českého zväzu ľadového hokeja (ČSLH) Alois Hadamczik bude žiadať od trénera Kariho Jalonena vysvetlenie neúspechu na tohtoročných MS v Rige a Tampere. Česi vypadli vo štvrtok vo štvrťfinále po prehre s USA 0:3.

Jalonen priviedol minulý rok Čechov k bronzovým medailám, zmluvu má platnú ešte na jeden rok. "Majstrovstvá sveta nám nevyšli. Výkonný výbor bude žiadať trénera o vysvetlenie, prečo chýbala kreativita, odvaha, vôľa a bojovnosť. Na základe odpovede zaujmeme stanovisko," vysvetlil bývalý český tréner, ktorý s reprezentáciou získal striebro a dvakrát bronz.

Bývalý obranca a člen výkonného výboru ČSLH Jiří Šlégr nenaznačil, že by nevyhnutne muselo prísť k trénerskej výmene. "Z výkonu na šampionáte sme sklamaní, ale netreba hneď stínať hlavy. Je potrebné si všetko rozobrať, urobiť analýzu a potom to riešiť, aby sme sa vydali správnym smerom," povedal podľa portálu sport.cz.