Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Šport

Česi odložili menovanie nového reprezentačného futbalového trénera

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Predseda FAČR Petr Fousek dávnejšie vyhlásil, že rozhodnutie o novom trénerovi padne v tomto týždni. Podľa portálu iDnes.cz nemenoval počet kandidátov a ani ich mená.

Praha 11. decembra (TASR) - Mimoriadne zasadnutie výkonného výboru Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) sa napokon v utorok 12. decembra neuskutoční. Zrušili ho pre množstvo ospravedlnení členov exekutívy. Zasadnutie by sa malo konať až na začiatku januára, oznámil FAČR.

Vedenie českého futbalu malo po mítingu výkonného výboru predstaviť nového trénera reprezentácie. Podľa tamojších médií by sa ním mal stať Ivan Hašek. Menovanie sa však odkladá, zasadnutie zrušili, keďže viacero členov sa ospravedlnilo zo zdravotných či pracovných dôvodov.

Česi hľadajú nového kormidelníka po tom, ako napriek postupu na budúcoročný európsky šampionát oznámil ukončenie pôsobenia v národnom tíme Jaroslav Šilhavý, ktorému koncom novembra vypršala zmluva. Predseda FAČR Petr Fousek dávnejšie vyhlásil, že rozhodnutie o novom trénerovi padne v tomto týždni. Podľa portálu iDnes.cz nemenoval počet kandidátov a ani ich mená.

Šesťdesiatročný Hašek už bol na lavičke Česka v roku 2009. Z pozície predsedu zväzu vtedy prebral národný tím po odvolanom Petrovi Radovi a neúspešne sa snažil zachrániť kvalifikáciu MS 2010. Česi nakoniec skončili tretí za postupujúcimi Slovenskom a Slovinskom. Odvtedy Hašek pôsobil mimo Európy - trénoval v Spojených arabských emirátoch, Saudskej Arábii či v Katare. Naposledy viedol národný tím Libanonu.