< sekcia Šport

Česi zvládli duel s Bieloruskom v Kazani a dúfajú v baráž

Český futbalista Tomáš Souček (vpravo) a Bielorus Alexandr Seljava bojujú o loptu v kvalifikačnom zápase E-skupiny Bielorusko - Česká republika o postup na MS2022 v ruskom meste Kazaň v pondelok 11. októbra 2021. Foto: TASR/AP

Wales v pondelok zvíťazil v Tallinne nad Estónskom 1:0. V skupine už zostáva odohrať len štyri zápasy, Wales doma hostí Bielorusko a Belgicko, Česi aj Belgičania doma privítajú Estóncov.

Kazaň 12. októbra (TASR) - Českí futbalisti stále bojujú o druhé miesto v kvalifikačnej E-skupine MS 2022. Po pondelkovom víťazstve v ruskej Kazani nad Bieloruskom 2:0 si stále uchovali teoretickú nádej na baráž. Na konte majú rovnako ako tretí Wales 11 bodov, ostrovania majú ale zápas k dobru. Lídrom tabuľky je s päťbodovým náskokom Belgicko, ktorému takmer isto neujde priamy postup z prvého miesta.

Duel sa hral v Kazani pre cestovné obmedzenia v Bielorusku, v neexistujúcej atmosfére bez divákov. "Bolo to šialené, k futbalu to vôbec nepatrí. Som rád, že to chlapci zvládli, pretože nie je jednoduché nachystať sa a predviesť najlepší výkon v takomto prostredí. Som rád, že to máme za sebou a tešíme sa domov na záverečné zápasy tohto roka," citoval reprezentačného trénera ČR portál idnes.cz. "Na začiatku nebola naša prevaha jednoznačná. Strácali sme jednoduché lopty a súper chodil do nebezpečných brejkov. Keď sme po prestávke preskupili zostavu, boli sme už v strede poľa kompaktnejší. Po druhom góle sme dominovali, mohli sme dať aj viac gólov, ale víťazstvo 2:0 berieme," dodal.

Wales v pondelok zvíťazil v Tallinne nad Estónskom 1:0. V skupine už zostáva odohrať len štyri zápasy, Wales doma hostí Bielorusko a Belgicko, Česi aj Belgičania doma privítajú Estóncov. "Stále veríme, že budeme druhí. Aj keď to už nemáme vo svojich rukách. Chceme zvládnuť svoj zápas s Estónskom. Walesania zrejme zdolajú Bielorusko, takže bude rozhodovať ich zápas proti Belgicku. Uvidíme, ako sa to celé skončí. Stále dúfame a veríme," vyjadril sa Šilhavý. Česko má stále nádej dostať sa do play off aj ako jeden z dvoch víťazov skupín Ligy národov.