Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 4. október 2023Meniny má František
< sekcia Šport

Český hokejový brankár Vošvrda ukončil kariéru

Tomáš Vošvrda, archívna snímka. Foto: TASR Milan Kapusta

V slovenskej extralige zanechal najvýraznejšiu stopu v HK Poprad, za ktorý odchytal tri sezóny. Pôsobil aj v Liptovskom Mikuláši a v Michalovciach, odkiaľ odišiel počas sezóny 2022/2023 do Vsetína.

Ostrava 31. mája (TASR) - Český hokejový brankár Tomáš Vošvrda ukončil vo veku 33 rokov hráčsku kariéru. Počas nej si vyskúšal rôzne súťaže, v slovenskej extralige odohral počas piatich sezón 202 zápasov.

"Po 16 rokoch profesionálneho hokeja som sa rozhodol, že skončím ako aktívny brankár a začnem novú kapitolu života. Budem sa venovať iným veciam okolo hokeja a mimo neho," uviedol na sociálnych sieťach.

V slovenskej extralige zanechal najvýraznejšiu stopu v HK Poprad, za ktorý odchytal tri sezóny. Pôsobil aj v Liptovskom Mikuláši a v Michalovciach, odkiaľ odišiel počas sezóny 2022/2023 do Vsetína. "Čakal som ešte na možnosti v okolí Popradu, ale žiadna z nich z rôznych dôvodov nevyšla a niekam cestovať sám bez rodiny som už nechcel," priznal.

V najvyššej slovenskej súťaži dosiahol celkovo 91,88-percentnú úspešnosť zákrokov, priemer 2,50 inkasovaného gólu na zápas a v 18 zápasoch si udržal čisté konto.