Quantcast
< sekcia Šport

Chelsea chce zabojovať o Škriniara, Inter: Záujem má viacero klubov

Na snímke z 11. mája 2022 slovenský futbalista Interu Miláno Milan Škriniar (štvrtý zľava) a strelec gólu Nicolo Barella (piaty zľava) sa tešia so spoluhráčmi počas zápasu finále Talianskeho pohára Juventus Turín - Inter Miláno v Ríme. Foto: TASR/AP

Tréner Chelsea Thomas Tuchel chce priviesť do svojho tímu Škriniara, keďže mu po sezóne odišli z mužstva dvaja strední obrancovia - Antonio Rüdiger a Andreas Christensen.

Miláno 28. júna (TASR) - Do boja o získanie slovenského futbalového reprezentanta Milan Škriniara výrazne vstúpila londýnska Chelsea. Informoval o tom taliansky novinár Gianluca Di Marzio z televízie Sky Sport Italia. Konkrétnu ponuku za 27-ročného obrancu už predtým dostal Inter Miláno od Paríža St. Germain, no zatiaľ sa obe strany nezhodli na prestupovej čiastke a rokovania majú pokračovať v tomto týždni.

"Je viacero klubov, ktoré sa o Škriniara zaujímajú," priznal pre talianske médiá šéf exekutívy milánskeho Interu Beppe Marotta. "Veci vyhodnocujeme s pokojom, pretože sme stále v situácii, keď nechceme púšťať preč hráčov, pokiaľ nepožiadajú o prestup. Zároveň však musíme brať do úvahy aj otázku finančnej udržateľnosti, pretože dnešný futbal potrebuje reálnu finančnú rovnováhu. Nákup a predaj hráčov je v tomto absolútne nevyhnutný nástroj."

Tréner Chelsea Thomas Tuchel chce priviesť do svojho tímu Škriniara, keďže mu po sezóne odišli z mužstva dvaja strední obrancovia - Antonio Rüdiger a Andreas Christensen. V hre o prestup do Londýna sú údajne aj ďalší dvaja obrancovia zo Serie A, sú nimi Srb Nikola Milenkovič z Fiorentiny a Brazílčan Gleison Bremer z FC Turín.

Škriniar pôsobí v Interi od roku 2017, zmluva sa mu končí v lete budúceho roka a vylúčené nie je ani jej predĺženie na ďalšie obdobie. Taliansky klub za neho požaduje minimálne 70 miliónov eur a už údajne odmietol konkrétnu ponuku od PSG vo výške 60 miliónov plus nemeckého stredopoliara Juliana Draxlera.