Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Chelsea deklasovala Everton 6:0, štyri góly Palmera

Na snímke uprostred hráč Chelsea Cole Palmer oslavuje úvodný gól v zápase 33. kola anglickej Premier League vo futbale FC Chelsea - FC Everton 15. apríla 2024. Foto: TASR/AP

Palmer sa stal prvým hráčom Chelsea, ktorý skóroval v siedmich domácich dueloch v sérii.

Londýn 16. apríla (TASR) - Futbalisti FC Chelsea zvíťazili v pondelkovom zápase 33. kola anglickej Premier League nad Evertonom vysoko 6:0. Cole Palmer sa na triumfe podieľal štyrmi gólmi. Už po 29 minútach dosiahol čistý hetrik, keď skóroval ľavačkou, hlavou i pravou nohou a v druhom polčase pridal z pokutového kopu svoj štvrtý zásah. S 20 gólmi v tejto sezóne sa na čele tabuľky strelcov vyrovnal Erlingovi Haalandovi z Manchestru City.

Palmer sa stal prvým hráčom Chelsea, ktorý skóroval v siedmich domácich dueloch v sérii. "The Blues" figurujú na 9. mieste tabuľky, Everton je šestnásty, od pásma zostupu ho delia dva body.