Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Chelsea ukončila sériu bez víťazstva

Ilustračné foto. Foto: TASR – Jakub Kotian

Hráči londýnskej Chelsea ukončili šesťzápasovú sériu bez víťazstva.

Manchester 4. marca (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v domácom dueli 26. kola anglickej Premier League nad Bournemouthom 3:2, hoci prehrávali 0:2. O triumfe "kanonierov" rozhodol v 90+7. minúte striedajúci Reiss Nelson. Bournemouth viedol už od 1. minúty, Phillip Billing vsietil druhý najrýchlejší gól v histórii súťaže. Arsenal má na čele tabuľky stále päťbodový náskok pred druhým Manchestrom City.

Citizens zdolali Newcastle United 2:0. Za hostí bol na lavičke náhradníkov slovenský brankár Martin Dúbravka. V drese domácich sa gólovo presadili Phil Foden a Bernardo Silva. Pre Newcastle to bola iba druhá prehra na ihrisku súpera, United sú v tabuľke na 5. mieste so ziskom 41 bodov.

Hráči londýnskej Chelsea ukončili šesťzápasovú sériu bez víťazstva. O triumfe 1:0 nad Leedsom United rozhodol v 53. minúte Wesley Fofana. Wolverhampton Wanderers zvíťazil nad Tottenhamom Hotspur 1:0, Brighton si poradil s West Hamom United presvedčivo 4:0.