Chelsea uspela na pôde Watfordu, vyhrali aj City a Liverpoo

Futbalista Chelsea Mason Mount sa teší po strelení gólu v zápase 14. kola anglickej Premier League FC Watford - FC Chelsea Londýn vo Watforde v stredu 1. decembra 2021. Foto: TASR/AP

Hráči West Hamu remizovali v súboji tímov bojujúcich o európske súťaže s Brightonom 1:1.

Londýn 2. decembra (TASR) - Vedúca trojica v anglickej futbalovej Premier League v stredu v zápasoch 14. kola nezaváhala. Víťazstvá si pripísali Chelsea, Manchester City i Liverpool.

Chelsea uspela na pôde ďalšieho londýnskeho klubu FC Watford 2:1. Rozhodujúci gól dal v 72. minúte striedajúci Hakim Ziyech. Za domácich hral od 73. minúty aj slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý v nadstavenom čase mohol vyrovnať. Jeho strelu z diaľky si však brankár Mendy postrážil.

"The Blues" vedú o bod pred Manchestrom City, ktorý zvíťazil 2:1 na trávniku Aston Villy. O ďalší bod späť je tretí Liverpool, ktorý suverénne zvládol mestské derby s Evertonom. Vyhral 4:1, keď dva góly zaznamenal Mohamed Salah.

Hráči West Hamu remizovali v súboji tímov bojujúcich o európske súťaže s Brightonom 1:1. "Čajky" tak nedokázali zvíťaziť už v deviatom stretnutí za sebou, keď v siedmich z uplynulých deviatich duelov remizovali. "Kladivári" získali iba jeden bod z predchádzajúcich troch stretnutí.