Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Chelsea zvíťazila v Salzburgu a postúpila v Lige majstrov

Futbalista Chelsea Kai Havertz (uprostred) sa teší po strelení gólu v zápase 5. kola E-skupiny Ligy majstrov FC Red Bull Salzburg - Chelsea Londýn v Salzburgu v utorok 25. októbra 2022. Foto: TASR/AP

Chelsea prevzala v zápase v Rakúsku od úvodu iniciatívu.

Bratislava 25. októbra (TASR) - Futbalisti FC Chelsea si zaistili postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov. Definitívne o tom rozhodlo ich víťazstvo 2:1 na ihrisku Salzburgu v zápase 5. kola E-skupiny. Víťazný gól zaznamenal v 64. minúte Kai Havertz.

V druhom stretnutí vyhrala FC Sevilla nad FC Kodaň 1:0 a uchovala si šancu na prienik medzi najlepšiu šestnástku. S istotou už bude na jar pôsobiť minimálne v Európskej lige, dánsky klub obsadí 4. priečku v skupine. Za Kodaň nenastúpil slovenský obranca Denis Vavro, ktorý má problémy so stehnom.

Na snímke futbalista Sevilly Isco sa teší po strelení druhého gólu svojho tímu v zápase 5. kola G-skupiny Ligy majstrov vo futbale FC Sevilla - FC Kodaň v Seville 25. októbra 2022.

Chelsea prevzala v zápase v Rakúsku od úvodu iniciatívu. Dlho sa jej nedarilo prekonať defenzívu Salzburgu, no v 23. min sa na hranici šestnástky odrazila lopta k Mateovi Kovačičovi a ten trafil presne. Londýnčania aj za stavu 1:0 pokračovali v tlaku, už o tri minúty mohol po rohovom kope zvýšiť Pierre-Emerick Aubameyang, no brankár Philipp Köhn ukázal svoje kvality. Domáci gólman musel ukázať ďalší kvalitný zákrok aj o desať minút proti Kaiovi Havertzovi. Po zmene strán sa však domácim podarilo Londýnčanov zaskočiť a Chukwubuike Adama v 48. min využil rýchly protiútok. Hráči "The Blues" sa však nezlomili a dokázali opäť prevážiť misky váh na svoju stranu. Jorginho v 53. min ešte po rohovom kope neskóroval, keď Adamu odkopol loptu na bránkovej čiare, no v 64. min už Havertz uspel. Nemecký útočník trafil spoza šestnástky presne k žrdi.

Andalúzania rozhodli o triumfe nad dánskym majstrom až v záverečnej polhodine. Víťazný gól dal v 61. min striedajúci Maročan Youssef En Nesyri. V úplnom závere sa presadili ešte aj Isco a Gonzalo Montiel.

Liga majstrov - 5. kolo, sumáre:

E-skupina:

FC Red Bull Salzburg - Chelsea Londýn 1:2 (0:1)

Góly: 49. Adamu - 23. Kovačič, 64. Havertz. Rozhodoval: Schärer (Švaj.)

FC Sevilla - FC Kodaň 3:0 (0:0)

Góly: 61. En Nesyri, 88. Isco, 90.+2. Montiel, ČK: 90.+5. Chočolava (Kodaň). Rozhodoval: Bastien (Fr.)