< sekcia Šport

Číňanky zlaté v tímšprinte pred Nemkami

Čínske dráhové cyklistiky Šan-ťü Pao (vľavo) a Tchien-š' Čung pózujú so zlatými edailami v tímšprinte žien na XXXII. letných OH v Tokiu 2. augusta 2021. Foto: TASR/AP

Doteraz bol svetový rekord (32,034) paradoxne pomalší než olympijský (31,928).

Tokio 2. augusta (TASR) -Čínske dráhové cyklistiky Šan-ťü Pao a Tchien-š' Čung získali zlaté medaily v tímšprinte žien. Vo finále zdolali Nemky Leu-Sophie Friedrichovú a Emmu Hinzeovú. Bronz získali reprezentantky Ruského olympijského výboru (ROC) Anastasiju Vojnovovú a Dariu Šmelovovú.

Šan-ťü Pao a Tchien-š' Čung v 1. kole eliminácie zlepšili svetový a olympijský rekord v tímšprinte žien, keď proti Litve na tokijskom ovále zajazdili čas 31,804 sekundy. Doteraz bol svetový rekord (32,034) paradoxne pomalší než olympijský (31,928). Medzinárodná cyklistická únia (UCI) totiž neuznala maximum, ktoré v Riu de Janeiro 2016 dosiahli takisto Číňanky.

Aj finále si Číňanky postrážili, hoci Nemky sa snažili zo všetkých síl dotiahnuť sa. V súboji o bronz Rusky pohodlne odsunuli súperky z Holandska na štvrté miesto.

ženy - tímšprint:finále:

1. Šan-ťü Pao a Tchien-š' Čung (Čína) 31,895 s, 2. 2. Lea Sophie Friedrichová, Emma Hinzeová (Nem.) 31,980

o bronz:

3. Daria Šmelovová, Anastasija Vojnovová (ROC) 32,252, 4. Laurine van Riessenová, Shanne Braspennincxová (Hol) 32,504


Číňanky zlepšili svetový rekord v tímšprinte žien


Čínske dráhové cyklistiky Šan-ťü Pao a Tchien-š' Čung zlepšili svetový a olympijský rekord v tímšprinte žien. Na tokijskom ovále zajazdili čas 31,804 sekundy a v súboji o zlato sa stretnú s Nemkami. O bronz bojovali Ruský olympijský výbor (ROC) a Holandsko.

Doteraz bol svetový rekord (32,034) paradoxne pomalší než olympijský (31,928). Medzinárodná cyklistická únia (UCI) totiž neuznala maximum, ktoré v Riu de Janeiro 2016 dosiahli takisto Číňanky.
Čínske dráhové cyklistiky Šan-ťü Pao a Tchien-š' Čung zlepšili svetový a olympijský rekord v tímšprinte žien.
Foto: TASR/AP