City zdolalo v 3. kole Pohára FA Chelsea 4:0, Aston Villa vypadla

Hráči Manchestru City oslavujú po zápase anglickej Premier League medzi Chelsea a Manchester City na štadióne Stamford Bridge v Londýne vo štvrtok 5. januára 2023. Foto: TASR/AP

Dva góly domácich strelil krídelník Riyad Mahrez a po jednom pridali Julian Alvarez a Phil Foden.

Londýn 8. januára (TASR) - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v nedeľňajšom zápase 3. kola Pohára FA nad londýnskou Chelsea 4:0. Dva góly domácich strelil krídelník Riyad Mahrez a po jednom pridali Julian Alvarez a Phil Foden. City sa vo štvrtom kole stretne s víťazom duelu medzi Oxfordom a Arsenalom.

S účinkovaním v pohári sa prekvapujúco rozlúčila Aston Villa, ktorá doma prehrala so Stevenage zo štvrtej ligy 1:2. Zástupca Premier League išiel do vedenia v 33. minúte zásluhou Morgana Sansona, ale v 85. minúte dostal červenú kartu Leander Dendoncker a hostia využili presilovku na dva góly. Prvý dal z penalty Jamie Reid a o senzačnom postupe rozhodol v 90. minúte Dean Campbell.