Streda 17. apríl 2024Meniny má Rudolf

Coloradske lavíny ukončili rekordné ťaženie Chicaga, strelili 6 gólov

Do zostavy hostí sa po jednozápasovej absencii zapríčinenej menším zranením v hornej časti tela vrátil slovenský krídelník Marián Hossa.

New York 9. marca (TASR) - Rekordná šnúra hokejistov Chicaga Blackhawks v zámorskej NHL je už minulosťou. "Jastrabi" prehrali v noci na sobotu na ľade Colorada hladko 2:6 a ukončili tak sériu 24 stretnutí v rade od začiatku sezóny, v ktorých získali minimálne bod. Zároveň sa pretrhla aj reťaz 11 víťazstiev Chicaga, čo bol klubový rekord.

Hossa sa vrátil po menšom zranení

Do zostavy hostí sa po zápasovej absencii zapríčinenej menším zranením v hornej časti tela vrátil slovenský krídelník Marián Hossa, no ani jeho asistencia nezabránila prehre. Blackhawks mali najlepší vstup do sezóny v histórii NHL, keď v úvodných 24 vystúpeniach nezaznamenali ani jednu prehru v riadnom hracom čase. Ak sa započíta do štatistiky aj minulý ročník, tak bodovali v 30 dueloch základnej časti v rade, čo je druhá najdlhšia šnúra v dejinách profiligy. Dlhšiu sériu ťahala len Philadelphia, ktorá v sezóne 1979/80 zvíťazila 25-krát a 10-krát remizovala. Poslednú prehru v riadnom hracom čase utrpelo Chicago predtým naposledy 25. marca 2012, keď nestačilo na Nashville (1:6).
Colorado Avalanche

Pre Blackhawks to bol len štvrtý neúspech v sezóne. Domáci položili základ triumfu v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Podľa trénera hostí Joela Quennevilla sa však jeho mužstvo nemá za čo hanbiť. "Chalanom som po zápase povedal, že môžu byť na seba hrdí za to, čo dosiahli. Našli rozličné cesty k víťazstvám, noc čo noc potvrdzovali svoje kvality. Každý z hráčov prispel svojou troškou k rekordu. Teraz musíme začať odznova, pokúsime sa ešte vylepšiť našu bodovú zbierku," povedal kouč pre nhl.com. Hossa ukončil špekulácie o svojom zdravotnom stave, keď vykorčuľoval na ľad v prvom útoku Chicaga po boku kapitána Jonathana Toewsa a nováčika Brandona Saada. V 6. minúte prihral Toewsovi na úvodný gól, okrem asistencie si pripísal aj dva neúspešné strelecké pokusy.

Hossa a Kopecký si pripísali asistenciu

Okrem Hossu si štatistiky v kanadskom bodovaní vylepšil v noci na sobotu zo Slovákov ešte Tomáš Kopecký, jeho asistencia ale neodvrátila prehru Floridy s Winnipegom 2:3 po predĺžení. Pre rodáka z Ilavy, ktorý ohrozil Ondřeja Pavelca v bránke hostí dvoma strelami, to bol 15. bod (9+6) sezóny. Panthers prehrávali už 0:2, ale dokázali vyrovnať a vynútiť si predĺženie. V ňom rozhodol o výhre Jets obranca Dustin Byfuglien.

Gáborik dva strelecké pokusy a dve trestné minúty

NY Rangers v zostave s Mariánom Gáboríkom podľahli v Madison Square Garden zraneniami sužovanej Ottawe 2:3 a pretrhli tak sériu štyroch víťazstiev. Naopak, Senators sa radovali z dvoch bodov po štvorzápasovej odmlke. Gáborík počas vyše 20-minútového pobytu na ľade zaznamenal dva strelecké pokusy a odsedel si dve trestné minúty.

"Predátori" z Nashvillu roztrhali nevýrazný Edmonton, "olejári" si vezú z metropoly štátu Tennessee debakel 0:6. Oilers zaznamenali piatu prehru v rade. Fín Pekka Rinne kryl všetkých 24 striel hostí a so štyrmi čistými kontami vedie poradie brankárov.

"Nulu" si v noci udržal aj novic Viktor Fasth, ktorý 29 zákrokmi pomohol Anaheimu k triumfu 4:0 nad Calgary. Pre švédskeho reprezentanta to bol druhý shutout v premiérovej sezóne v NHL. Ducks aj jeho zásluhou dokráčali k 11. domácemu víťazstvu v rade.

Sumáre zápasov NHL:

NY RANGERS - OTTAWA 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Góly: 12. Nash, 18. Richards - 7. Smith, 11. Wiercioch, 56. Silfverberg. Brankári: Lundqvist - Lehner, strely na bránku: 35:39. Diváci: 17.200.

FLORIDA - WINNIPEG 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 20. Huberdeau, 46. Matthias (KOPECKÝ) - 3. Ladd, 18. Wheeler, 65. Byfuglien. Brankári: Markström - Pavelec, strely na bránku: 40:28. Diváci: 16.442.

NASHVILLE - EDMONTON 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 7. Hörnqvist, 19. Legwand, 21. Clune, 39. Boychuk, 45. a 57. C. Wilson. Brankári: Rinne - Dubnyk (21. Danis), strely na bránku: 34:24. Diváci: 17.277.

COLORADO - CHICAGO 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Góly: 17. Šťastný, 25. Duchene, 25. Mitchell, 31. O'Reilly, 34. McGinn, 56. Parenteau - 6. Toews (HOSSA), 49. Bickell. Brankári: Varlamov - Crawford (41. Emery), strely na bránku: 31:33. Diváci: 18.007.

ANAHEIM - CALGARY 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 2. Winnik, 34. Ryan, 36. Souray, 57. Getzlaf. Brankári: Fasth - Kiprusoff, strely na bránku: 24:29. Diváci: 15.839.