Colorado uspelo v desiatom zápase za sebou, nad Buffalom zvíťazilo 4:1

Hokejista Colorada Avalanche Gabriel Landeskog (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Colorado Avalanche - Buffalo Sabres v Denveri v nedeľu 30. januára 2022. Foto: TASR/AP

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili nad Seattlom 3:2.

New York 31. januára (TASR) - Hokejisti Colorada natiahli víťaznú šnúru v NHL na desať zápasov. Nad Buffalom triumfovali v noci na pondelok 4:1 a celkovo sa radovali v pätnástich z predchádzajúcich šestnástich vystúpení. Na vlastnom ľade si pripísali už osemnáste víťazstvo v sérii, čo je piata najdlhšia domáca šnúra v histórii profiligy. Klub z Denveru zároveň 15 triumfami utvoril ligový rekord v počte výhier v januári a vyrovnal maximum Bostonu (marec 2014) a Pittsburghu (marec 2013) v počte víťazstiev v akomkoľvek mesiaci. Švajčiarsky útočník Kevin Fiala prispel asistenciou k triumfu Minnesoty 4:3 na ľade NY Islanders a predĺžil svoju bodovú šnúru už na 11 zápasov, čo je najdlhšia aktívna séria v súťaži.

Slovák v akcii:

Zdeno Chára (NY Islanders) 18:05 0 0 0 -1 2 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Na víťazstve Colorada sa Mikko Rantanen podieľal gólom a asistenciou, za Avalanche skórovali aj Nazem Kadri a Gabriel Landeskog. "Samozrejme, baví nás víťaziť. Je to niečo výnimočné a sme tým poctení, obzvlášť, keď sa pozriete na klubovú históriu a aké silné tímy v nej Colorado malo. Zároveň však všetci cítime, že môžeme byť ešte lepší. Sebavedomie je kľúčový faktor a dúfam, že si ho udržíme," povedal pre web nhl.com Kadri. Jeho spoluhráč Cale Makar zaznamenal jubilejnú 100. asistenciu už v 140. zápase profiligovej kariéry, iba traja obrancovia v celej histórii NHL dosiahli túto métu rýchlejšie - Sergej Zubov (127), Mark Howe a Stefan Persson (obaja 135). "Lavínu" podržal aj brankár Darcy Kuemper, ktorého z 30 striel prekonal len Dylan Cozens. Colorado odohralo v januári 16 zápasov a nevyhralo iba raz - 12. januára podľahlo Nashvillu 4:5 po predĺžení. "Uvedomil som si, aký sme odolný tím, s konzistentnými výkonmi. V niektorých zápasoch sme nepodali perfektný výkon, no dokázali sme v nich zvíťaziť, hoci sme ich museli hrať vždy s inými hráčmi. Bol to pre chalanov úžasný mesiac," pochvaľoval si tréner Avalanche Jared Bednar. Duel nedohral útočník Sabres Casey Mittelstadt, ktorý pre nešpecifikované zranenie odstúpil z hry už v prvej tretine.
Slovenský obranca v drese New Yorku Islanders Zdeno Chára (vpravo) a hráč Minnesoty Wild Jordan Greenway počas zápasu zámoskej hokejovej NHL New York Islanders -Minnesota Wild v New Yorku v nedeľu 30. januára 2022.

Hráči New Yorku Islanders v zostave so Zdenom Chárom prehrali s Minnesotou 3:4, slovenský obranca mal za vyše 18 minút na ľade jeden mínusový bod, vyslal dve strely na bránku, rozdal dva bodyčeky a zblokoval dve strely súpera. Ruský krídelník Kirill Kaprizov sa pod triumf podpísal víťazným gólom a asistenciou, bilanciu 1+1 mali v drese Wild aj nováčik Matt Boldy a Joel Eriksson Ek. Skvelú formu potvrdil Kevin Fiala. Bodoval v 11. zápase za sebou a už len jeden duel mu chýba, aby vyrovnal klubový rekord Mikaela Granlunda, ten v minulosti ťahal 12-zápasovú bodovú šnúru. Fiala počas svojej série - najdlhšej aktívnej v NHL - nazbieral osem gólov a šesť asistencií. Naopak, bodová séria jeho spoluhráča Mats Zuccarella sa skončila na čísle desať. "Divosi" zvíťazili v piatom stretnutí za sebou. Islanders prestrieľali súpera 43:21, no vyšli bodovo naprázdno v treťom z uplynulých štyroch stretnutí. "Bol to zrejme náš najlepší zápas v sezóne. Ak si odmyslíme prvých päť minút, podali sme celkom solídny výkon," konštatoval tréner "ostrovanov" Barry Trotz.
Hokejista New Yorku Rangers K'Andre Miller (vľavo) sa teší so svojimi spoluhráčmi po strelení víťazného gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL New York Rangers - Seattle Kraken v New Yorku v nedeľu 30. januára 2022.

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili nad Seattlom 3:2. Mika Zibanejad bol pri všetkých troch góloch "jazdcov", keď jeden dal a na ďalšie dva prihral. V Madison Square Garden strelil víťazný gól K'Andre Miller 34 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Dvadsaťdvaročný obranca sa po vyhratom vhadzovaní Zibanejada presadil strelou zápästím spoza pravého kruhu. "Mika je v tejto sezóne mimoriadne úspešný na buly, takže som mal pocit, že puk sa dostane priamo ku mne. Ak vystrelíte, dobré veci sa prihodia. Možno sme nepredviedli náš najlepší výkon, ale najdôležitejšie je, že sme našli cestu k dvom bodom," poznamenal Miller. Zápas nedohral pre zranenie hornej časti tela útočník hostí Karson Kuhlman.

Štatistiky slovenských hokejistov v základnej časti zámorskej NHL k 31. januáru 2022:

Adam Húska (NY Rangers) 1 0 39 7 82,1% 7,04 0 0

/za menom a klubovou príslušnosťou nasledujú počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov na zápas, počet shutoutov, trestné minúty/

Los Angeles uspelo na ľade Pittsburghu, hoci domáci v tretej tretine dokázali zmazať dvojgólové manko a vyrovnať na 3:3. O cennej výhre Kings rozhodol v 54. minúte svojím druhým gólom v zápase Trevor Moore. "Králi" bodovali v piatom zápase v rade, naopak Penguins prišli o osemzápasovú bodovú sériu a prehrali tretí duel za sebou. Nestačili im ani dva presné zásahy Bryana Rusta. V drese "tučniakov" zaznamenal Jake Guentzel asistenciu, vďaka ktorej dosiahol svoj 300. bod v NHL. Potreboval naň iba 338 zápasov, teda najmenej zo svojho draftového ročníka, ktorý zahŕňal aj Nathana MacKinnona či Aleksandra Barkova.
Hokejista Pittsburghu Penguins Sidney Crosby (vpravo) a brankár Los Angeles Kings Cal Petersen v zápase zámorskej hokejovej NHL Pittsburgh Penguins - Los Angeles Kings v Pittsburghu v nedeľu 30. januára 2022.

Dallas rozdrvil Boston 6:1 a pripísal si piate víťazstvo z uplynulých šiestich stretnutí. Slovenský obranca Andrej Sekera sa nezmestil do zostavy Stars a zápas sledoval iba z tribúny. Na vysokej výhre sa Tyler Seguin podieľal dvoma gólmi a asistenciou, kapitán Jamie Benn mal gól a asistenciu, brankár "hviezd" Jake Oettinger predviedol 25 úspešných zákrokov.

Fínsky útočník Patrik Laine po prvý raz v sezóne strelil dva góly a aj jeho zásluhou Columbus uspel na ľade Montrealu 6:3. Prvýkrát od konca novembra vyhral druhý zápas za sebou. Canadiens sa naďalej trápia, prehrali šiesty duel v sérii a figurujú na samom dne tabuľky Východnej konferencie. Nestačili im ani gól a dve asistencie Artturiho Lehkonena. Brankár "Habs" Sam Montembeault inkasoval tri góly zo siedmich striel a v druhom zápase za sebou striedal, náhradník Cayden Primeau následne vykryl 26 z 28 striel.

NHL - sumáre:

New York Rangers - Seattle Kraken 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 12. Zibanejad (Panarin, Trouba), 25. Lafreniere (Zibanejad, Jones), 60. Miller (Zibanejad) - 28. McCann (Eberle, Johansson), 59. Gourde (Giordano, McCann). Brankári: Šesťorkin - Grubauer, strely na bránku: 24:42, 18.006 divákov.

Pittsburgh Penguins - Los Angeles Kings 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Góly: 29. Crosby (Malkin, Letang), 47. Rust (Letang), 51. Rust (Crosby, Guentzel) - 22. Iafallo (Kopitar), 31. Moore (Moverare), 34. Doughty (Kopitar, Kempe), 54. Moore (Lizotte). Brankári: Jarry - Petersen, strely na bránku: 26:38, 18.237 divákov.

Carolina Hurricanes - San Jose Sharks 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 5. Trocheck (Cole, Bear), 57. Svečnikov (Pesce, Aho) - 44. Balcers (Dahlén, Meloche). Brankári: Anderson - Reimer, strely na bránku: 29:28, 15.975 divákov.

Dallas Stars - Boston Bruins 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 7. Seguin, 16. Radulov (Lindell), 27. Glendening (Heiskanen, Robertson), 28. Benn (Seguin, Gurianov), 45. Hintz (Klingberg), 59. Seguin (Gurianov, Benn) - 46. Smith (Coyle, DeBrusk). Brankári: Oettinger - Ullmark (28. Swayman), strely na bránku: 29:26, 17.954 divákov.

Montreal Canadiens - Columbus Blue Jackets 3:6 (1:4, 1:0, 1:2)

Góly: 2. Suzuki (Toffoli, Lehkonen), 40. Toffoli (Lehkonen, Suzuki), 47. Lehkonen (Evans, Petry) - 4. Laine (Nyquist, Gavrikov), 9. Roslovic (Bayreuther), 11. Robinson, 14. Činachov, 50. Sillinger (Peeke), 58. Laine (Sillinger, Nyquist). Brankári: Montembeault (11. Primeau) - Korpisalo, strely na bránku: 35:36, bez divákov.

New York Islanders - Minnesota Wild 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 14. Nelson (Salo, Pelech), 25. Johnston, 56. Wahlstrom (Lee, Dobson) - 4. Duhaime (Eriksson Ek, Dumba), 5. Eriksson Ek (Kaprizov, Boldy), 23. Boldy (Rask, Fiala), 52. Kaprizov (Dumba, Brodin). Brankári: Sorokin - Kähkönen, strely na bránku: 43:21, 15.518 divákov.

Colorado Avalanche - Buffalo Sabres 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

8. Landeskog (Rantanen, Ničuškin), 32. Kadri (Sikura, Newhook), 34. Rantanen (Makar, Girard), 59. Ničuškin (O'Connor) - 23. Cozens (Skinner). Brankári: Kuemper - Tokarski, strely na bránku: 36:31, 17.456 divákov.

Individuálne štatistiky v základnej časti zámorskej hokejovej NHL k 31. januáru 2022: