OBRAZOM: Pozrite si, ako nás proti Bielorusom obranca spasil

Slovenský obranca Andrej Meszároš sa teší po svojom druhom góle v predĺžení s Dominikom Graňákom (vpravo) v zápase základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Tím Slovenska pred zápasom základnej B-skupiny s Bieloruskom na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Slovenskí útočníci Tomáš Jurčo a Tomáš Tatar v tlaku na brankára Bieloruska Kevina Lalanda počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája Foto: TASR/Michal Svítok
Slovenský kapitán Tomáš Kopecký je tvrdo atakovaný hráčmi Bieloruska v zápase základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Slovenský útočník Marián Gáborík (vpravo) nepremieňa trestné strieľanie proti brankárovi Bieloruska Kevinovi Lalandovi počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Slovenský brankár Ján Laco a Bielorus Arťom Demkov počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Fanúšikovia Slovenska počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Brankár Bieloruska Kevin Lalande počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Maskoti Bob a Bobek pred zápasom základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Množstvo slovenských fanúšikov počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Bieloruský útočník Sergej Kosticyn prekonáva slovenského brankára Jána Laca počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Slovenský obranca Andrej Meszároš strieľa gól brankárovi Kevinovi Lalandemu počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015. Meszároš strelil svoj prvý gól v seniorskej reprezentácii. Čakal naň dlhých 11 rokov. Foto: TASR/Michal Svítok
Slovenský obranca Andrej Meszároš oslavuje gól v zápase základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015. Meszároš bol strojcom slovenského víťazstva v druhom zápase na hokejových MS v Ostrave. Obranca Buffala strelil Bielorusom dva góly a v dramatickom stretnutí rozhodol o triumfe 2:1 po predĺžení. Foto: TASR/Michal Svítok
Na snímke zľava asistent trénera Peter Oremus, tréner Slovenského tímu tréner Vladimír Vůjtek, asistent trénera Vladimír Országh a lekár Ján Grauzel sa tešia po zápase základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Predseda NR SR Peter Pellegrini odovzdal cenu najlepším hráčom zápasu. Na snímke zľava brankár Bieloruska Kevin Lalande a Slovák Andrej Meszároš po zápase základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Fanúšikovia Slovenska pred zápasom základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Na snímke zľava slovenskí útočníci Tomáš Jurčo, Tomáš Surový a Tomáš Tatar počas predpoludňajšieho rozkorčuľovania pred zápasom s Bieloruskom v skupine B na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok

Druhé vystúpenie slovenskej hokejovej reprezentácie v ostravskej ČEZ Aréne takto zachytil fotograf TASR Michal Svítok.

Bratislava 3. máj (Teraz.sk/TASR) - Druhé vystúpenie slovenskej hokejovej reprezentácie a opäť dráma. Vypredaná ostravská ČEZ Aréna čakala na prvý gól poriadne dlho.

Gólové čakanie ukončil až v 52. minúte Sergej Kosticyn, ktorý po učebnicovej kombinácii s Alexejom Kaľužným a Andrejom Kosticynom zakončoval prakticky do prázdnej bránky. Naši hráči zbrane nezložli na oplatilo sa. Bielorusi sa tešili z vedenia iba 64 sekúnd, po prihrávke Libora Hudáčka namieril presne k žrdi obranca Andrej Meszároš a bolo 1:1. Vzápätí mohol strhnúť vedenia na slovenskú stranu Richard Pánik, no vylámal si zuby na bieloruskom brankárovi Kevinovi Lalandovi.

Duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe našej reprezentácie hrdina stretnutia Meszároš.

Slováci zdolali Bielorusko vďaka dvom gólom Meszároša 2:1 po predĺžení. Na konte tak majú štyri body, svoje účinkovanie v B-skupine otvorili sobotňajším triumfom 4:3 po nájazdoch nad Dánskom.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka majú teraz na šampionáte deň voľna, po ňom sa v utorok o 20.15 h stretnú so Slovinskom. V B-skupine ich ďalej čakajú Nórsko, Fínsko, Rusko a na záver USA.

Pozrite si, ako zachytil druhé vystúpenie slovenskej hokejovej reprezentácie v ostravskej ČEZ Aréne fotograf TASR Michal Svítok.