< sekcia Šport

Cyklista Alaphilippe dúfa, že Tour de France bude aj s divákmi

Na archívnej snímke francúzsky cyklista Julian Alaphilippe (Deceuninck Quick Step). Foto: TASR/AP

Ak budeme musieť súťažiť bez divákov, budeme, ale dúfam, že vírus pominie a prídu aj fanúšikovia, uviedol Julian Alaphilippe.

Paríž 29. marca (TASR) - Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe by nerád zažil Tour de France bez divákov. Na najprestížnejších etapových pretekoch sveta, ktoré sú zatiaľ naplánované od 27. júna do 19. júla, by štartoval aj v takom prípade, no iba s ťažkým srdcom. Organizátori zo spoločnosti ASO rozhodnú o osude podujatia v súvislosti s pandémiou koronavírusu do 15. mája.

"Počas tohto obdobia karantény sú všetci opatrní. Chápu, že musia zostať doma, a preto je ľahšie predstaviť si, že budú sledovať Tour iba v televízii. Ja si to však radšej nechcem predstaviť. Verejnosť patrí na TdF, bez nej by to bolo ako majstrovstvá sveta vo futbale na prázdnych štadiónoch. Ak budeme musieť súťažiť bez divákov, budeme, ale dúfam, že vírus pominie a prídu aj fanúšikovia. Tour je Tour a pre mňa je najdôležitejšie, aby sa uskutočnila, hoci aj v neskoršom termíne. Bez priaznivcov by to nebolo také ako predtým," citoval 27-ročného jazdca tímu Deceuninck-QuickStep portál cyclingnews.com.

Vo Francúzsku evidujú vyše 37.500 prípadov ochorenia COVID-19 a 2314 obetí. Celosvetovo je v 199 krajinách/územiach potvrdených viac než 678.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu 31.700 osôb.