Cyklista Uran sa stal víťazom 7. etapy Okolo Švajčiarska

Na archívnej snímke kolumbijský cyklista Rigoberto Uran. Foto: TASR/AP

Uran týmto víťazstvom stiahol pred záverečnou etapou náskok na lídra celkového poradia Ekvádorčana Richarda Carapaza na 17 sekúnd.

Adermatt 12. júna (TASR) - Kolumbijčan Rigoberto Uran (Ef Education-Nippo) sa stal víťazom predposlednej 7. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska, ktorou bola časovka na 23,2 km z Disentis-Sedrun do Andermattu.

Druhé miesto obsadil so stratou 40 sekúnd Francúz Julien Alaphilippe a tretí skončil domáci jazdec Gino Mäder (+54 s). Uran týmto víťazstvom stiahol pred záverečnou etapou náskok na lídra celkového poradia Ekvádorčana Richarda Carapaza na 17 sekúnd. Tretie miesto v celkovom poradí patrí Alaphilippovi, ktorý na Carapaza stráca 39 sekúnd.

Výsledky - 7. etapa (časovka na 23,2 km):

1. Rigoberto Uran (Kol./Ef Education-Nippo) 36:02 min, 2. Julien Alaphilippe (Fr./Deceuninck-Quick-Step) +40 s, 3. Gino Mäder (Švajč./Bahrain Victorious) +54, 4. Richard Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers) +54, 5. Tom Dumoulin (Hol./Jumbo-Visma) +56, 6. Mattia Cattaneo (Tal./Deceuninck-Quick-Step) +58

Celkové poradie: 1. Carapaz 20:37:27 h, 2. Uran +17 s, 3. Alaphilippe +39, 4. Maximilian Schachmann (Nem./Bora-Hansgrohe) +1:07, 5. Jakob Fuglsang (Dán./Astana-Premier Tech) +1:15, 6. Michael Woods (Kan./Israel Start-Up Nation) +3:10