Quantcast
< sekcia Šport

Cyklistické MS 2023 v Glasgowe vyvrcholia pretekmi žien elite

Na snímke v popredí uprostred kazašský cyklista Jevgenij Fjodorov sa teší zo zisku zlatej medaily v cieli preteku mužov do 23 rokov na majstrovstvách sveta v cyklistike v austrálskom Wollongongu 23. septembra 2022. Druhé miesto obsadil Čech Mathias Vacek a tretí skončil Nór Sören Wärenskjold. Foto: TASR - AP

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) informovala na svojej oficiálnej stránke, že podujatie potrvá od 3. do 13. augusta.

Glasgow 26. septembra (TASR) - Súťaž žien elite uzavrie budúcoročné majstrovstvá sveta v cyklistike v Glasgowe. Uskutoční sa 13. augusta 2023 na trati dlhej 157 kilometrov, ktorá odštartuje pri jazere Loch Lomond v Škótskej vysočine. Muži absolvujú preteky s hromadným štartom 5. augusta, keď odjazdia 277 km z Edinburghu do Glasgowa.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) informovala na svojej oficiálnej stránke, že podujatie potrvá od 3. do 13. augusta. Prvýkrát v histórii sa bude o medaily bojovať vo viacerých odvetviach, okrem cestnej cyklistiky sa bude súťažiť aj na dráhe, v BMX, horskej cyklistike, halovej cyklistike, paracyklistike a triale. Jedine MS v cyklokrose sa uskutočnia samostatne v zime.