< sekcia Šport

Belgičan Thijssen mal vážnu nehodu na dráhe

Na snímke cyklisti počas štartu juniorov na 147 km na MS v cestnej cyklistike v britskom meste Richmond 26. septembra 2019. Foto: TASR/AP

Počas pretekov v superšprinte v Gente spadol vo vysokej rýchlosti po kontakte s dánskym súperom Oliverom Wulffom Frederiksenom.

Gent 14. decembra (TASR) - Belgický cyklista Gerben Thijssen mal vážnu nehodu na šesťdňových pretekoch na dráhe v Gente. Utrpel pri nej krvácanie na troch miestach do mozgu, zlomil si kľúčnu kosť a tri rebrá. Podľa portálu cyclingnews.com je momentálne na jednotke intenzívnej starostlivosti v stabilizovanom stave.

Dvadsaťjedenročný Thijssen je dráhový aj cestný cyklistika, jazdí za tím Lotto Soudal. Počas pretekov v superšprinte v Gente spadol vo vysokej rýchlosti po kontakte s dánskym súperom Oliverom Wulffom Frederiksenom. Majster Európy z roku 2017 vo vyraďovacích pretekoch zostal po nehode nehybne ležať na dráhe, ani na okamih však nestratil vedomie. Priamo na velodróme ho ošetrili a následne previezli do miestnej nemocnice. "Približne 18 hodín po hrozivom páde dokázal Gerben komunikovať so svojou rodinou," uviedol tím Lotto Soudal na Twitteri.