< sekcia Šport

Bennati ukončil kariéru pre pretrvávajúce bolesti chrbta

Taliansky cyklista Daniele Bennati počas 1. etapy cyklistických pretekov Tour de France 1. júla 2017 v nemeckom Düsseldorfe. Foto: TASR/AP

Bennati vstúpil do profikolotoča v roku 2001. Veľa sa naučil od vychýreného talianskeho špecialistu na etapové dojazdy Maria Cipolliniho v tímoch Acqua e Sapone a Domina Vacanze.

Rím 19. novembra (TASR) - Taliansky cyklista Daniele Bennati vo veku 39 rokov ukončil aktívnu kariéru. K tomuto kroku sa odhodlal pre pretrvávajúce bolesti chrbta, ktoré ho sužujú od apríla, keď si zlomil stavec. Bennati chcel v drese tímu Movistar odjazdiť ešte jednu sezónu, pre zdravotné problémy sa však rozhodol odísť do športového dôchodku už teraz.

"Drahý Benna, je čas zosadnúť z bicykla. Nikdy som sa nechcel so svetom galusiek rozlúčiť takýmto spôsobom, no zdravie je prvoradé. Bojoval som s bolesťou a robil som všetko pre to, aby som mohol súťažiť aj v roku 2020, no ďalej to už nejde. Nechcem však zvaľovať vinu na môj boľavý chrbát. Dlhé roky fungoval a aj vďaka nemu som mal krásnu kariéru," citoval slová talianskeho špurtéra server cyclingnews.com.

Bennati vstúpil do profikolotoča v roku 2001. Veľa sa naučil od vychýreného talianskeho špecialistu na etapové dojazdy Maria Cipolliniho v tímoch Acqua e Sapone a Domina Vacanze. V roku 2007 vyhral Bennati dve etapy na Tour de France vrátane záverečnej s cieľom na Elyzejských poliach. Dva etapové vavríny získal aj na Vuelte. V roku 2008 triumfoval v troch etapách na Giro'd Italia a stal sa držiteľom cyklámenového bodkovaného dresu.