Demare si pripísal v 13. etape tretí tohtoročný etapový triumf

Francúz Arnaud Demare, druhý sprava, reaguje po víťazstve v 13. etape cyklistických pretekov Giro D'Italia zo Sanrema do talianskeho Cunea v piatok 20. mája 2022. Foto: TASR/AP

Pelotón dobehol únik len 600 metrov pred cieľovou páskou, viedli ho jazdci Groupamy-FDJ.

Cuneo 20. mája (TASR) - Francúzsky cyklista Arnaud Demare zvíťazil v piatkovej 13. etape pretekov Giro d'Italia a a pripísal si tretí triumf na tohtoročnej edícii Grand Tour. Jazdec tímu Groupama-FDJ zvládol 150 kilometrov dlhú zvlnenú etapu zo Sanrema do Cunea za 3:18:16 h. Druhý finišoval v špurte Nemec Phil Bauhaus z Bahrajnu-Victorious a najlepšiu trojku doplnil Brit Mark Cavendsih (Quick-Step Alpha Vinyl).

Pelotón dobehol únik len 600 metrov pred cieľovou páskou, viedli ho jazdci Groupamy-FDJ. Tí pripravili Demarovi dobrú pozíciu na záverečný špurt, v ktorom nemal Francúz konkurenciu. Ružový dres pre lídra celkového poradia si udržal Španiel Juan Pedro Lopez, ktorý skončil na 30. mieste a na Ekvádorčana Richarda Carapaza má náskok dvanásť sekúnd.