< sekcia Šport

Manažér Bory Denk kritizoval koronavírusové testy

EBE 25 Rivolto - Na snímke pelotón cyklistov počas 15. etapy pretekov Giro d'Italia z Base Aerea Rivolto do Piancavallo (185 km) v talianskom Rivolte 18. októbra 2020. Foto: TASR/AP

Prvé testovanie prinieslo osem pozitívnych testov a následné odstúpenie dvoch tímov Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma.

Piancavallo 19. októbra (TASR) – Manažér cyklistického tímu Bora-hansgrohe Ralph Denk je nespokojný s aktuálnym spôsobom testovania na koronavírus počas prebiehajúceho Giro d'Italia. Povedal to v rozhovore pre agentúru DPA pred pondelňajším druhým dňom voľna a ďalším plošným testovaním účastníkov na podujatí Grand Tour.

„Spoliehame sa stále na testy, ktoré nie sú stopercentné. To je nedbanlivosť. Tu vidím dôvod na kritiku," uviedol 46-ročný nemecký funkcionár. Prvé testovanie prinieslo osem pozitívnych testov a následné odstúpenie dvoch tímov Mitchelton-Scott a Jumbo-Visma.

„Michaela Matthewsa poslal po pozitívnom teste z Gira domov, odvtedy mal dva negatívne testy. Aj my sme už mali falošne pozitívne testy. Som z toho smutný. Testovanie je ako Divoký západ. Využívajú sa rôzne laboratóriá, rôzne testy, potom je ľahké urobiť chybu," dodal manažér tímu, za ktorý jazdí aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan. Slovenský reprezentant minulý utorok triumfoval v 10. etape Giro.