< sekcia Šport

Jakobsen sa na pretekoch Okolo Turecka vrátil do súťažného kolotoča

Na archívnej snímke holandský cyklista Fabio Jakobsen 4. apríla 2018. Foto: TASR/AP

Jakobsen vlani 5. augusta pri etapovom dojazde v Katoviciach po nebezpečnom manévri krajana Dylana Groenewegena narazil do bariéry.

Konya 11. apríla (TASR) - Holandský cyklista Fabio Jakobsen sa osem mesiacov po ťažkom páde na Okolo Poľska vrátil do súťažného kolotoča. V nedeľu sa postavil na štart úvodnej etapy pretekov Okolo Turecka.

Jakobsen vlani 5. augusta pri etapovom dojazde v Katoviciach po nebezpečnom manévri krajana Dylana Groenewegena narazil do bariéry. Utrpel traumatické poranenie mozgu, prišiel takmer o všetky zuby a dva dni bol v kóme. Pre mnohonásobné zlomeniny v oblasti tváre sa podrobil viacerým rekonštrukčným operáciám tváre, poslednú absolvoval vo februári.

"Teším sa na návrat do súťažného kolotoča. Som trochu nervózny a mám strach, lebo v Turecku to bude môj prvý štart po osemmesačnej prestávke. Chcem však opäť súťažiť, lebo ma to baví," uviedol pre štartom pretekov pre akreditované médiá Jakobsen, ktorému jeho spolujazdci z tímu Deceuninck–Quick-Step pripravili standing ovation. Víťazom 1. etapy sa stal v hromadnom špurte Holanďan Arvid de Kleijn.