< sekcia Šport

Jakobsenov stav sa zlepšuje, prevezú ho do nemocnice v Holandsku

Dvadsaťtriročný Jakobsen narazil a preletel cez bariéru pár metrov pred cieľom po súboji so svojím krajanom Dylanom Groenewegenom, ktorého za jeho nebezpečnú jazdu z pretekov diskvalifikovali a hrozia mu aj ďalšie sankcie. Foto: TASR/AP

Dvadsaťtriročný Holanďan utrpel ťažké zranenia v minulotýždňovej prvej etape Okolo Poľska.

Katovice 12. augusta (TASR) - Holandského cyklistu Fabia Jakobsena, ktorý mal pred týždňom hrozivý pád v úvodnej etape pretekov Okolo Poľska, by mali v stredu previezť z nemocnice v Sosnowci do rodnej krajiny. Jazdca tímu Deceuninck-Quickstep v piatok prebrali z kómy a jeho zdravotný stav sa každým dňom zlepšuje.

"Jakobsenov stav sa vyvíja priaznivo, dokonca až tak dobre, že ho v stredu budú môcť previezť do nemocnice v Leidene. Tam podstúpi ďalšiu liečbu zranení," uviedol jeho tím v oficiálnom vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA.

Dvadsaťtriročný Holanďan utrpel ťažké zranenia v minulotýždňovej prvej etape Okolo Poľska po tom, ako ho v záverečnom špurte vytlačil do bariér krajan Dylan Groenewegen z tímu Jumbo-Visma. Jakobsena previezli do nemocnice, kde sa podrobil päťhodinovej operácii lebky a tvárovej oblasti. Po piatkovom prebratí z kómy mohli poľskí lekári konštatovať, že jeho stav je stabilizovaný. Jakobsen dýcha bez pomoci prístrojov, mozgové funkcie nie sú poškodené a doktori prognózujú, že sa po rehabilitácii bude môcť vrátiť k športu.