Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Šport

Kubiš v Maroku získal celkovo sto bodov do olympijského rebríčka

Na snímke slovenský cyklista Lukáš Kubiš. Foto: TASR Ján Krošlák

Lukášove body sú výbornou bodkou za tímovou robotou, povedal k marockým štartom športový riaditeľ Dukly Martin Fraňo podľa Slovenského zväzu cyklistiky (SZC).

Rabat 29. mája (TASR) - Slovenský cyklista Lukáš Kubiš vybojoval v uplynulých dňoch na trojici jednorazových pretekov kategórie UCI 1.2 v Maroku celkovo dve víťazstvá a jedno štvrté miesto. Jazdec Dukly Banská Bystrica získal do olympijského rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) 100 bodov.

"Som veľmi rád, že sme tu mohli štartovať. Maroko je nádherná krajina s dobre zabezpečenými podujatiami. Po smolných jarných výsledkoch tesne za bodovanými miestami sa Lukášovi podarilo nielen zabodovať, ale aj dvakrát zvíťaziť a raz byť do top 5, čo je výborné i z hľadiska zisku bodov i z hľadiska motivácie a psychickej pohody pred ďalšími štartmi. Pochvalu si však zaslúžia všetci, fungovali ako tím, pomáhali si, ukázali sa v únikoch a neskôr odrobili väčšinu práce pri ich sťahovaní, ak v ňom náš človek chýbal. Lukášove body sú výbornou bodkou za tímovou robotou,“ povedal k marockým štartom športový riaditeľ Dukly Martin Fraňo podľa Slovenského zväzu cyklistiky (SZC).