Cyklista Kubiš vyhral 4. etapu a je na čele celkového poradia

Slovák Lukáš Kubiš, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Dvadsaťjedenročnému pretekárovi v drese slovenskej reprezentácie sa na podujatí Africa Tour darí.

Meyomessala 9. októbra (TASR) - Slovenský cyklista Lukáš Kubiš vyhral 4. etapu 21. ročníka Grand Prix Chantal Biya v Kamerune a dostal sa na čelo celkového poradia.

Dvadsaťjedenročnému pretekárovi v drese slovenskej reprezentácie sa na podujatí Africa Tour darí. V úvodnej etape skončil tretí, druhú vyhral a po tretej, v ktorej obsadil 12. priečku, sa dostal na tretie miesto celkového poradia. V sobotu na 116,4 km dlhej rovinatej trase zo Zoétélému do mesta Meyomessala opäť získal etapové vavríny v špurte a pred nedeľňajším záverečným dňom je na čele klasifikácie. Druhý Jordi Slootjes z Holandska a domáci Clovis Kamzong na 3. priečke majú rovnaký čas. Na 6. mieste figuruje ďalší Slovák Adam Foltán, ktorý v sobotu finišoval rovnako šiesty. Na svojho krajana stráca 26 sekúnd.

V nedeľu je na programe záverečná 5. etapa zo Sangmelimy do hlavného mesta Yaoundé dlhá 166,2 km.

výsledky 4. etapy (Zoétélé - Meyomessal, 116,4 km):

1. Lukáš KUBIŠ (SR) 2:46:14 h, 2. Axel Taillandier (Fr./France Defense), 3. Jordi Slootjes (Hol./Global Cycling), ..., 6. Adam FOLTÁN (SR) všetci rovnaký čas, 13. Pavol ROVDER +7:41 min, 14. Dávid KAŠKO +7:43, 25. Filip MERTA +7:51, 28. Martin GAVENDA (všetci reprezentácia SR) +7:54

celkové poradie:
1. KUBIŠ 13:18:02 h, 2. Slootjes, 3. Clovis Kamzong (Kam./SNH Velo Club) obaja rovnaký čas, ..., 6. FOLTÁN +26 s, 19. KAŠKO +8:01, 31. ROVDER +11:03, 34. GAVENDA +11:25, 39. MERTA +13:42