Svrček skončil v cestných pretekoch juniorov ôsmy

Ilustračné foto. Foto: FOTO TASR/AP

Slovák Martin Svrček prišiel do cieľa na 8. mieste v pelotóne s odstupom 10 sekúnd na vedúce trio.

Trentino 10. septembra (TASR) – Majstrom Európy juniorov sa v cestných pretekoch na šampionáte v talianskom Trentine stal Francúz Romain Gregoire. Na cieľovej páske prešprintoval Nóra Pera Stranda Hagenesa a Francúza Lennyho Martineza. Slovák Martin Svrček prišiel do cieľa na 8. mieste v pelotóne s odstupom 10 sekúnd na vedúce trio.

"Som spokojný, na viac som nemal. Do kopcov sa jazdilo veľmi rýchlo. Išlo sa tempo, nespomaľovalo sa a ani nezrýchľovalo. Šprint som možno trochu podcenil, no ani za iných okolností by to oveľa lepšie asi nebolo," pripustil Svrček v rozhovore pre Slovenský zväz cyklistiky (SZC).

Preteky junioriek na 67,6 km vyhrala Nemka Linda Riedmannová, ktorá vo finiši zdolala Talianku Eleonoru Ciaboccovú. Bronz získala Francúzka Eglantine Rayerová. Slovenka Tereza Kurnická finišovala na 26. mieste s mankom 3:34 min, Miriama Čišecká nedokončila.

Preteky žien do 23 rokov na 80,8 km vyhrala Talianka Silvia Zanardiová pred Maďarkou Katou Blankou Vasovou a Francúzkou Évitou Muzicovou. Slovenky Nora Jenčušová, Petra Machálková a Radka Paulechová preteky nedokončili.