Ronald Kuba víťazom časovky mužov

Na snímke medaily pre slovenských víťazov časovky jednotlivcov, kategórie muži elite na 40 km SVK počas spoločných MSR a MČR v cestnej cyklistike, 17. júna 2021 v obci Podlužany, okres Bánovce nad Bebravou. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Medzi juniormi dominoval Martin Svrček z talianskeho tímu Franco Ballerini, ktorý zvládol 20,3 km dlhú trasu za 24:55 min a druhému v poradí Lukášovi Sokolíkovi nadelil dve minúty.

Bánovce nad Bebravou 17. júna (TASR) - Majstrom Slovenska v časovke sa na spoločnom československom šampionáte v Bánovciach nad Bebravou stal Ronald Kuba. Cyklista tímu Brigetio Kerékpáros Sporteg zdolal na 40-kilometrovej trati Lukáša Kubu o 25,56 sekundy, tretí bol jeho kolega z DUKLY Banská Bystrica Ján Andrej Cully s mankom 27,21 s.

V súťaži žien zvíťazila Nora Jenčušová. Pretekárka tímu BePinku zvládla 20,3 km dlhú trať so štartom a cieľom v Podlužanoch za 28:38 minúty. Druhá Janka Keseg Števková zaostala o 58 sekúnd, tretia skončila Nikola Čorbová s mankom 1:45 min. Jenšučová bola v absolútnom poradí druhá za českou majsterkou Nikolou Noskovou (27:49 min).

Medzi juniorkami sa z titulu na 15 km trati tešila Tereza Kurnická časom 21:18 min pred Laurou Lukáčovou (+1:07 min) a Janou Mácsaiovou (+1:53 min). Majsterkou ČR sa stala Eliška Kvasničková (21:07 min), Kurnická bola celkovo druhá.

Medzi juniormi dominoval Martin Svrček z talianskeho tímu Franco Ballerini, ktorý zvládol 20,3 km dlhú trasu za 24:55 min a druhému v poradí Lukášovi Sokolíkovi nadelil dve minúty. Bronz získal Martin Jurík. Svrček sa stal aj absolútnym víťazom, keďže najlepší Čech Štěpán Telecký zvládol časovku za 25:47 min.