< sekcia Šport

Na Gire ďalšie dva pozitívne testy, Gaviria z UAE Emirates skončil

Kolumbijský cyklista Fernando Gaviria z tímu SAE Team Emirates s ochranným rúškom prichádza na štart 13. etapy 103. ročníka Giro d'Italia. Foto: TASR/AP

V pondelok vykonali na Gire 492 testov. Nezopakovala sa situácia z prvého voľného dňa, keď po pozitívnych testoch skončil na podujatí tímy Jumbo-Visma i Mitchelton-Scott.

Miláno 20. októbra (TASR) - Počas druhého voľného dňa na cyklistickom Giro d'Italia sa objavili dva ďalšie pozitívne testy na koronavírus, jedným z nakazených je kolumbijský šprintér Fernando Gaviria z tímu UAE Emirates. Nakazil sa aj zamestnanec AG2R La Mondiale.

Gaviria okamžite zamieril do karantény a na Gire skončil. "Po výsledku testu išiel do karantény, cíti sa dobre je úplne asymptomatický," potvrdil tím v oficiálnom komuniké. Dvadsaťšesťročný cyklista bol pozitívne testovaný na koronavírus aj v marci.

V pondelok vykonali na Gire 492 testov. Nezopakovala sa situácia z prvého voľného dňa, keď po pozitívnych testoch skončil na podujatí tímy Jumbo-Visma i Mitchelton-Scott. Preteky vtedy opustili aj kandidáti na celkové prvenstvo Brit Simon Yates a Holanďan Steven Kruijswijk, tretí v predchádzajúcej edícii. Informovali agentúry AP a DPA.