Štvrtok 16. máj 2024Meniny má Svetozár

Nór Leknessund zvíťazil v časovke mužov do 23 rokov

Cyklistika Foto: TASR/AP

V ženskej kategórii do 23 rokov sa majsterkou Európy stala Nemka Hannah Ludwigová, ktorá triumfovala pred krajankou Franziskou Kochovou (+25 s) a Poľkou Martou Jaskulskou (+1:19 min.).

Plouay 24. augusta (TASR) - Holandská cyklistka Elise Uijenová získala na ME vo francúzskom Plouay zlatú medailu v časovke na 25,6 km v kategórii junioriek. Náročnú trať so šiestimi kopcami zvládla za 37 minút a 24 sekúnd. O minútu zdolala Francúzku Maevu Squibanovú, bronz si vyjazdila Talianka Carlotta Cipressiová (+1:28). Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová (CEA Schwabik cycling) obsadila ôsmu priečku s odstupom 2:23 min na víťazku.

"S výsledkom na časovke nie som úplne spokojná," uviedla Jenčušová pre portál cycling-info.sk. "Je veľa vecí, ktoré sa dajú zlepšiť. Dlho nad týmto dňom a časovkou budem rozmýšľať, aby som sa z neho poučila čo najviac. I keď ôsme miesto na ME nie je najhoršie. Teraz sa budem sústrediť už iba na hromadný štart."

Medzi juniormi si titul majstra Európy vybojoval český reprezentant Mathias Vacek, ktorý triumfoval časom 32:39,13 min. Striebornú medailu získal Nemec Marco Brenner, ktorý zaostal za víťazom o štyri sekundy, bronz putuje do Talianska zásluhou Lorenza Milesiho (+18). Slovák Filip Lohinský (TJ Slávia ŠG Trenčín) skončil na 28. mieste so stratou tri minúty a 12 sekúnd na víťaza. Aktuálny slovenský majster Martin Svrček (CyS - Akadémia PS) mal žalúdočné problémy a do cieľa neprišiel.

V ženskej kategórii do 23 rokov sa majsterkou Európy stala Nemka Hannah Ludwigová, ktorá triumfovala pred krajankou Franziskou Kochovou (+25 s) a Poľkou Martou Jaskulskou (+1:19 min.). Medzi mužmi v tejto vekovej kategórii získal titul Andreas Leknessund z Nórska časom 30:58,09 min. Striebro si vybojoval Švajčiar Stefan Bissegger s mankom 24 sekúnd, tretí finišoval Ilan van Wilder z Belgicka (+29 s). Slovenský reprezentatnt Samuel Oros obsadil so stratou 3:42 minút 30. miesto.

Cyklistika - ME v Plouay:

časovka na 25,6 km

juniorky: 1. Elise Uijenová (Hol.) 37:24,87 min., 2. Maeva Squibanová (Fr.) +1:01 min., 3. Carlotta Cipressiová (Tal.) +1:28, ..., 8. Nora JENČUŠOVÁ (SR) +2:23

juniori: 1. Mathias Vacek (ČR) 32:39,13 min., 2. Marco Brenner (Nem.) +4 s, 3. Lorenzo Milesi (Tal.) +18, ..., 28. Filip LOHINSKÝ (SR) +3:12, Martin SVRČEK (SR) nedokončil

ženy do 23 rokov: 1. Hannah Ludwigová 35:53,29 min., 2. Franziska Kochová (obe Nem.) +25 s, 3. Marta Jaskulská (Poľ.) +1:19 min

muži do 23 rokov: 1. Andreas Leknessund (Nór.) 30:58,09 min, 2. Stefan Bissegger (Švaj.) +24 s, 3. Ilan van Wilder (Belg.) +29, ... 30. Samuel OROS (SR) +3:42