Rus Vlasov vyhral Mont Ventoux Dénivelé Challenge

Ilustračné foto. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Veľký favorit Nairo Quintana z Kolumbie (Arkea Samsic) skončil na 8. mieste s takmer dvojminútovou stratou na víťaza.

Paríž 6. augusta (TASR) – Ruský cyklista Aleksandr Vlasov zvíťazil na 2. ročníku jednodňových pretekov Mont Ventoux Dénivelé Challenge vo Francúzsku. Jazdec stajne Astana zvládol najlepšie výstup na legendárny kopec a 182 km dlhú trať absolvoval za 4:56:39 hodiny.

„Je to veľmi slávny kopec, kopec šampiónov, takže som veľmi šťastný, že som tu vyhral. Som spokojný so svojím výkonom a s tímovou prácou. Cítil som sa dobre a snažil som sa útočiť. Teraz ma čakajú talianske klasiky. Mám dobrú formu a pokúsim sa urobiť dobré výsledky na Giro dell'Emilia alebo Il Lombardia," uviedol víťaz v cieli.

Na druhom mieste skončil Austrálčan Richie Porte z Trek-Segafredo a tretí finišoval Francúz Guillaume Martin z Cofidisu. Veľký favorit Nairo Quintana z Kolumbie (Arkea Samsic) skončil na 8. mieste s takmer dvojminútovou stratou na víťaza.

Výsledky Mont Ventoux Dénivelé Challenge (Vaison-la-Romaine - Mont Ventoux, 182 km):

1. Aleksandr Vlasov (Rus./Astana) 4:56:39 h