< sekcia Šport

Cyklistické tímy Ineos a Astana dočasne prerušili sezónu

Profesionálne cyklistické tímy Ineos a Astana dočasne prerušili od 5. marca 2020 sezónu. Na cesty by sa mali vrátiť až v druhej polovici marca. Dôvodom je šíriaci sa koronavírus a v prípade britskej stajne Ineos aj nečakané úmrtie športového riaditeľa Nicolasa Portala vo veku 40 rokov. Na archívnej snímke z 4. júla 2019 je šéf tímu Ineos Sir Dave Brailsford počas tréningu v Bruseli. Foto: TASR/AP

Ineos sa predstaví najskôr až na pretekoch Okolo Katalánska, ktoré štartujú 23. marca.

Londýn 5. marca (TASR) - Profesionálne cyklistické tímy Ineos a Astana dočasne prerušili sezónu. Na cesty by sa mali vrátiť až v druhej polovici marca. Dôvodom je šíriaci sa koronavírus a v prípade britskej stajne Ineos aj nečakané úmrtie športového riaditeľa Nicolasa Portala vo veku 40 rokov.

Ineos sa predstaví najskôr až na pretekoch Okolo Katalánska, ktoré štartujú 23. marca. O svojom rozhodnutí už informoval aj predstaviteľov UCI. Okrem pretekov Strade Bianche, Tirreno-Adriatico a Miláno-San Remo, ktoré sa po rozhodnutí talianskej vlády o neúčasti divákov pravdepodobne aj tak neuskutočnia, vynechá britský tím aj podujatia Paríž-Nice, Nokere Koerse a klasiku Bredene Koksijde. "Rozhodnutie sme prijali na základe viacerých okolností, ktorým čelíme," vysvetlil šéf zoskupenia Dave Brailsford.

Pre hrozbu šírenia koronavírusu sa z profipelotónu dočasne stiahol aj kazašský tím Astana. Pauza zatiaľ platí do 20. marca. "Týmto opatrením chránime zdravie našich jazdcov a ďalších členov tímu," uviedol šéf stajne Alexander Vinokurov.

Francúzsky celok AG2R La Mondiale oznámil, že sa určite nezúčastní na pretekoch v Taliansku Tirreno-Adriatico a Miláno-San Remo. "Nemôžeme riskovať zdravie a integritu našich ľudí, keď je zdravotná situácia v Taliansku takto nestabilná," vyhlásil generálny manažér AG2R La Mondiale Vincent Lavenu.