Quantcast
< sekcia Šport

Víťazom 2. etapy Paríž - Nice Nizzolo, Peter Sagan jedenásty

Peter Sagan, archívna snímka. Foto: TASR/AP

V daždivom začiatku etapy sa podaril únik Jonathanovi Hivertovi (Direct Energie), ku ktorému sa po chvíli pripojil Jose Diaz Gallero (Nippo Delko Provence).

Chalette 9. marca (TASR) – Víťazom pondelňajšej 2. etapy cyklistických pretekov Paríž - Nice sa po záverečnom špurte skupiny stal Talian Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling). Na ďalších priečkach skončili Nemec Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) a Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo). Slovenský reprezentant Peter Sagan (BORA-hansgrohe) prišiel do cieľa na jedenástom mieste. Na čele priebežného podujatia pokračuje tímový kolega trojnásobného majstra sveta Maximilian Schachmann.

V daždivom začiatku etapy sa podaril únik Jonathanovi Hivertovi (Direct Energie), ku ktorému sa po chvíli pripojil Jose Diaz Gallero (Nippo Delko Provence). Francúz Hivert zvládol najlepšie všetky tri horské prémie 3. kategórie a s 20 bodmi sa suverénne usadil na čele súťaže. Na druhej šprintérskej prémii prešiel tretí P. Sagan.

Pelotón však pomaly ukrajoval z náskoku dvojice a únik skončil po sto kilometroch. Silný bočný vietor roztiahol pole. V jeho čele sa držalo spolu okolo sedemdesiat jazdcov, viedli ich pretekári BORA-hansgrohe, všetci však zvádzali tvrdý boj s vetrom. Skupina na čele so Saganom, ktorú vietor zredukoval na tridsiatku, mala pätnásť kilometrov pred cieľom náskok na druhú z celkovo piatich 35 sekúnd. Napokon sa desať kilometrov pred cieľom definitívne rozpadla a trojnásobný majster sveta pokračoval na čele spolu s Vincenzom Nibalim, Madsom Pedersenom (obaja Trek-Segafredo, Nilsom Polittom (Israel Start-Up Nation), Sergiom Higuitom (EF Pro Cycling), tímovými kolegami Schachmannom a Ackermannom. V záverečnom špurte mal napokon najviac síl Nizzolo.