< sekcia Šport

DAC sa pripravuje so širším kádrom, cieľom je stred tabuľky

Na snímke vľavo väčšinový akcionár futbalového klubu FK DAC Dunajská Streda 1904 Oszkár Világi a vpravo primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos počas tlačovej konferencie Foto: TASR/Martin Baumann

V rámci leta odohrajú futbalisti DAC Dunajská Streda päť prípravných stretnutí.

Dunajská Streda 13. júna (TASR) - S 23 hráčmi vstúpili futbalisti DAC Dunajská Streda v piatok do letnej prípravy na nový ročník Fortuna ligy 2014/2015. V ňom už v klube nechcú riešiť otázky záchrany v najvyššej súťaži. Cieľom je umiestnenie v strede tabuľky, ku ktorému má dopomôcť aj niekoľko nových tvárí v mužstve.

Hosťovanie sa skončilo obrancovi Martinovi Klabníkovi, ktorý sa vrátil späť do Spartaka Trnava. Vedenie klubu prejavilo záujem o služby brankára Pavla Penksu, ktorý patril v uplynulej sezóne medzi opory tímu trénera Mikuláša Radványiho medzi troma žrďami. V žlto-modrom drese by mal zotrvať aj chorvátsky stopér Andrej Čaušič.

Vedenie klubu si vytýčilo za cieľ udržať si aj Romana Gergela, ktorý sa však svojimi výkonmi prihlásil do hľadáčika tímov zo zahraničia. "Udržanie Gergela bude pre nás najťažším orieškom, keďže o neho prejavili záujem aj renomované kluby zo zahraničia. V tejto chvíli neviem povedať, ako dopadnú rokovania," povedal k situácii klubový riaditeľ Kristián Németh.

Tréner Radványi privítal na úvodnom tréningu aj niekoľko nových tvárí. Z Bosny a Hercegoviny to bol obranca Sead Jakupovič a hrotový hráč Amer Bekič. K tímu sa pripojil aj mladý maďarský futbalista Gergö Kocsis, ktorý od štrnástich rokov pôsobil v nemeckom Stuttgarte a v posledných troch sezónach obliekal dres Augsburgu. Vďaka dobrej spolupráci s druholigovým FC Senec sa vedeniu DAC podarilo na Žitný ostrov dotiahnuť aj dvojicu Imrich Bedecs a Patrik Trajcsík. Z juniorky Slovana ešte prišiel Alan Kováč a aj Peter Gál-Andrezly, ktorý naposledy pôsobil v Košiciach.

Hlavným cieľom Dunajskostredčanov v budúcej sezóne bude obmývať pokojné vody stredu tabuľky. "Nechceme dopustiť, aby mužstvo muselo čeliť námahe o zotrvanie v najvyššej súťaži. Naopak, v tabuľke chceme skončiť na 5., respektíve 6. priečke. Príprava bude na úvod prebiehať v domácich podmienkach," dodal Németh.

V rámci leta odohrajú futbalisti DAC Dunajská Streda päť prípravných stretnutí. Prvý už 20. júna v Rakúsku proti druholigovému SV Mattersburg. V ďalších dueloch si zmerajú sily s ruským tímom Gazovik Orenburg, ukrajinským Metallurgom Doneck či poľskou Wislou Krakov. V generálke na nový ročník Fortuna ligy sa stretnú s FC Senec 5. júla. O týždeň neskôr nastúpia v 1. kola na trávniku Trenčína.

Prípravné zápas DAC pred sezónou 2014/2015:

20. júna: SV Mattersburg - DAC Dunajská Streda (v Rakúsku)
26. júna: Gazovik Orenburg - DAC Dunajská Streda (v Rakúsku)
30. júna: Metallrurg Doneck - DAC Dunajská Streda (v Rakúsku)
2. júla: Wisla Krakow - DAC Dunajská Streda (v Poprade)
5. júla: FC Senec - DAC Dunajská Streda