Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Svitko na Dakare opäť siedmy, etapu vyhral De Soultrait

Na snímke Štefan Svitko Foto: TASR/AP

Piatková etapa s dĺžkou 431 kilometrov viedla z mesta Moquegua do Arequipy, meraný úsek pre motocykle bol 345 km. V sobotu si pretekári užijú prvý voľný deň.

Arequipa 11. januára (TASR) - Francúz Xavier de Soultrait na Yamahe zvíťazil v piatej etape Rely Dakar v kategórii motocyklov. Slovenský reprezentant Štefan Svitko na KTM podľa priebežných výsledkov zopakoval umiestnenie zo stredy a štvrtka, v cieli ho opäť klasifikovali na 7. priečke so stratou 1:42 minúty na víťaza. V celkovom poradí sa 36-ročný Slovák posunul z desiateho na deviate miesto.

Výsledky 5. etapy Rely Dakar (Moquegua - Arequipa, 431 km, meraný úsek: 345 km):